Опоравак пиротског „Тигра”

После вишегодишње борбе за опстанак, пре свега због огромних дуговања, пиротски „Тигар" поново је „стао на своје ноге”, а 2018. година била је прекретница за ту компанију. Конверзијом дугова, држава је постала њен већински власник, а захваљујући провереним пословним партнерима и освајањем нових тржишта, „Тигар” је поново постао лидер у производњи гумене обуће у Европи, са пројектованом производњом од 3 милиона пари годишње.

Повећан обим посла и  стопроцентна упошљеност капацитета, вратили су наду радницима да преброде тешке изазове са којима су се суочавали у протеклом периоду. Радује их што настављају 83-годишњу традицију и раде оно што најбоље умеју - све врсте гумене обуће за купце у читавом свету.

„Све се мења на боље, било је и критичних ситуација, али сада је боље...имамо редовну плату, зарада је добра...али може увек и боље”, каже радница Тамара Јовановић.

„Радимо 3 смене-верижни систем. Тешко је ноћу, али навикавамо се, боримо се за своја радна места, за будућност. Генерално смо задовољни”, наводи радник Миљан Стојиљковић.

1.200 радника израђује најзахтевнију гумену обућу за стратешке купце у Финској, Данској и Румунији, а повећан је и извоз заштитног програма на тржишта Пољске, Хонг Хонга и Канаде.

„Десет милиона евра смо имали реализације што се тиче иностраних тржишта. Подигли смо производњу за нека 22 процента, а 36 одсто више извоза имамо него прошле године - ако причамо о фабрици обуће. А оно што је, за мене лично, можда и најзначајније је да смо са „Техничком гумом" која је наша мања фабрика, после 30 година, први пут позитивни”, наводи Владимир Илић, генерални директор фабрике „Тигар АД” у Пироту.

Реализацијом социјалног програма око 300 радника добровољно је отишло из компаније. Ускоро су пред пиротским „Тигром” нови изазови - очекује их усвајање новог УППР-а, који би требало да их додатно растерети великих дуговања из претходног периода.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 22. септембар 2024.
26° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи