Јабуково сирће додатак животињској исхрани

Јабуково сирће у исхрани домаћих животиња, тврди Владимир Мирослављевић из Банатске Суботице, веома је благотворно по здравље. Зато је овај правник по струци, решио да канцеларију замени породичним послом - производњом јабуковог сирћета за краве, живину и друге домаће животиње.

Посао производње јабуковог сирћета као додатак животињској исхрани, још пре 15 година започео је Валдимиров отац.

"То је потекло од тога што је мој отац нашао неколико текстова на интернету, где је мадјарски инстутут Сент Иштван открио још пре 50 година да јабуково сирће утиче на бактерије, јер продире кроз бактеријски зид и уништава ДНК", објашњава Владимир Миросављевић, произвођач јабуковог сирћета.

Након очеве смрти, Владимир је решио да се посвети породичном послу, па је у селу Банатска Суботица у белоцркванској општини наставио да развија овај бизнис пре седам година. Производни капацитет му је 400 до 500 тона годишње.

"Служи за исхрану крава превасходно, медјутим људи узимају и за исхрану паса, оваца, живине, свиња. Код крава рецимо, побољшава млечност, олакшава тељење , смањује кетозе , помаже код болести папака, уопште младунцима помаже да ојачају кости", каже Миросављевић.

Од овог посла, каже може да се живи, иако свест српских сточара о здравственим благодетима јабуковог сирћета у исхрани животиња није развијена. У самом селу, комшије му верују, па осима кравама, јабуково сирће са времена на време дају и овцама, козама, чак и голубовима.

"Дајем им два пута недељно, ради отпорности и то сам приметио да су голубови здравији, отпорнији су"; каже голубар Радован Лалић.

"Давали смо свашта ово сирће сад се показало добро и то користимо и краве су супер, здраве и све ми боље иде", објашњава сточар Јован Грујић.

Владимир углавном успе да пласира све што произведе, јер је, како тврдии, једини у земљи који додатак у исхтрани животиња прави на бази јабуковог сирћета, које је, каже, природни антибиотик.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 25. април 2025.
16° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом