Пакети за четири хиљаде сиромашних породица у Пчињском округу

У Србији око 600.000 грађана прима неку врсту социјалне помоћи, а Министарство за рад и социјалну политику најављује увођење социјалних карата. Осим државе, помажу и хумани људи. Ефекти су различити, појединим породицама донације помогну да реше проблем, али је многима подршка и даље потребна.

Породица Ристић живела је годинама без основних услова за живот. Донатори су им помогли да добију кућу у Прибоју Врањском и пластеник, у којем гаје поврће за своје потребе. Имају и краву, кокошке.

Према речима Иване Лазић нису имали ни за храну: "Нисмо имали, једна плата, а овде кад смо дошли, кућа је купљена, Буба нам је помогла и боље је."

Здравље деце је на првом месту, каже, и то је највише брине. Осмогодишњи Лазар због слабог вида, диоптрије од 7 и по, редовно одлази у Београд на контролне прегледе. У школи му помажу другови и учитељица:

"Морамо уз њега да будемо, идем до школе, враћам га, испраћам га свако јутро."

И даље их обилази Љубинка Миловановић из невладине организације "Животна помоћ", као и претходних година. Помоћ најчешће деле породицама у сеоским срединама, као  и пластенике, да могу и сами да се издржавају.

"Они су заслужили, све оно што смо уложили у њих", наглашава Миловановићева. "Они су наставили да граде, ми смо досад радили преко десетак кућа... Драго ми је кад одем и видим да су наставили да раде, али има негде где их је тешко покренути."

У просторијама "Животне помоћи" затичемо и гимназијалце који су дошли да помогну, упакују или пребаце пакете за оне којима је помоћ потребна.

Из Немачке је стигла донација хуманитарних организација: 4.000 породичних пакета подељено је породицама и ученицима основних и средњих школа.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
8° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво