Oтворена фабрика "Аптив Пакард" у Лесковцу, посао за 3.000 радника

Фабрика "Аптив Пакард", за производњу електроинсталација за ауто-индустрију, отворена је у Зеленој зони у Лесковцу. Тренутно је запослено више од 400 радника, а председник Вучић најављује да ће у наредних годину и по дана бити запослено 3.000 људи. Истиче да ће се у овој фабрици производити каблови за мерцедес "С" класе.

Председник Србије Александар Вучић, који је присуствовао свечаном отварању фабрике, рекао је да ће овој фабрици бити запослено укупно 3.000 људи у наредних годину и по дана и додао да ово није последња инвестиција у Лесковцу.

Додао је да ће држава платити 68 милиона динара за довођење гасовода до те фабрике, као и за прикључке ЕПС-а и ЕМС-а 45 милиона динара.

Истакао је да је ово друга велика фабрика те компаније у Србији, пошто већ једну имају у Новом Саду, и изразио очекивање да ће "Аптив" већ за неколико месеци донети одлуку да гради трећу фабрику, на истоку Србије.

Нагласио је да су многе фабрике отворене на југу Србије, али да се и поред тога за посао у фабрици "Аптив" пријавило више од 4.000 људи из Лесковца, што показује да треба још доста да се ради на повећавању запослености.

"Када сам пре три године рекао ово ће бити приведна зона сви су се смејали и рекли да Вучић говори глупости. Сада овде имамо 25.000 квадрата и ускоро ће бити све искоришћено и 3.000 људи ће радити у овој фабрици у наредних годину и по дана. Није ово последња инвестиција у Лесковцу, желимо да отворимо РНД центар и додатно подигнемо ниво плата и животни стандард у Лесковцу", каже Вучић.

Истиче да ће Лесковац имати велике користи од те фабрике и да ће бити повећана потрошња пошто ће бити 3.000 плата више месечно.

Рекао је да је поносан што ће се у тој фабрици правити каблови за најбољи аутомобил на свету – мерцедес "С" класе.

Нагласио је да је држава уложила у изградњу фабрике 7,5 милиона евра, а да се зато та компанија определила за Лесковац.

"Не смем да кажем, али очекујем за неколико месеци и на истоку Србије да праве фабрику", додао је Вучић.

Вучић је нагласио да ће држава бити уз Лесковац и даље и подићи и цео Јабланички, Нишавски, Топлички и Пчињски округ.

Фабрика "Аптив Пакард", за производњу електроинсталација за ауто-индустрију, отворена је у Зеленој зони у Лесковцу и тренутно запошљава више од 400 радника, а план је да до краја 2019. има 1.100 запослених.

Свечаном отварању фабрике присуствовали су и потпредседник и директор сегмента за производњу задужен за регион Европе и Блиског истока Улрих Ајхлер и градоначелник Лесковца Горан Цветановић.

Енглеска технолошка компанија уложила је 25 милиона евра у изградњу комплекса површине 30.000 квадрата на земљишту површине шест хектара које је Град Лесковац уступио фабрици.

Из компаније наводе да су кључни разлози за отварање новог погона у Лесковцу повољно пословно окружење, стручна радна снага и локална инфраструктура.

Ова фабрика у Лесковцу је друга фабрика компаније "Аптив" у Србији, а већ има производну јединицу у Новом Саду отворену 2015. године, која запошљава око 3.000 радника и производи инсталације и модуле за произвођаче аутомобила у целој Европи.

Са седиштем у Гилингему, компанија запошљава више од 147.000 људи и има производне погоне у 45 земаља.

Број коментара 22

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 23. септембар 2024.
21° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи