Директор "Телекома": Куповина "Коперникуса" стратешка одлука

Предраг Ћулибрк, директор "Телекома Србија", каже за РТС да је куповина "Коперникус технолоџија" била стратешка одлука компаније, будући да је реч о другом српском кабловском оператору по величини. Тврди да су оптужбе на рачун "Телекома" исконструисале конкурентске компаније.

Гостујући у Дневнику РТС-а, Предраг Ћулибрк каже да је "Телеком Србија" купио "Коперникус" од пољског инвестиционог фонда "Абрис" и да се ради се о другом оператору по величини на тржишту Србије.

Ћулибрк наглашава да је то била стратешка куповина.

Одговарајући на тврдње Ратела да "Коперникус" има 51.000 корисника, а не четири пута више као што наводи Телеком, Ћулибрк каже да је реч о застарелим подацима.

"Добили смо преко 200.000 корисника – 145.000 корисника телевизије и 60.000 корисника интернета, а Рател има застареле податке", тврди директор Телекома.

"Коперникус" има сервисе у преко 60 градова у Србији на сопственој инфраструктури и готово да достиже 300.000 домаћинстава, наводи Ћулибрк.

Тврди да су оптужбе на рачун Телекома исконструисале конкурентске компаније.

Према његовим речима, наводи који су се протеклих дана појавили у медијима били покушај да се Телеком заустави у реализацији својих циљева.

"Запрепашћени смо што је ово питање исполитизовано, то смо доживели као ничим изазван снхронизовани напад на Телеком", додаје Ћулибрк.

Ћулибрк је уверен да је јасно чији би то интерес био – "оних играча којима развој Телекома не одговара".

"СББ има 55 одсто удела на тржишту, имајући у виду да сувласник те компаније Драган Шолак правио јаку компанију, док је Телеком стагнирао све ове године", каже Ћулибрк.

"Телеком редефинисао своју пословну стратегију"

Говорећи о цени "Коперникуса" од 195 милиона евра, Ћулибрк каже да кабловски оператори нису на тржишту од јуче.

"Агресивни развој оператора кренуо је још од 2000. године, а своју инфраструктуру су градили често на јавним ресурсима Телекома, Електропривреде Србије, јавних комуналних предузећа", објашњава Ћулибрк и додаје да су од тога настале империје.

На питање о продаји Телекома, Ћулибрк напомиње да то сада није тема. Задатак менаџмента је да очува и увећа вредност компаније. Када је покушана приватизација 2015. године, било је много заинтересованих купаца који су кључни ризик препознали у кабловским операторима јер представљају претњу за тржишну позицију Телекома, додао је Ћулибрк.

Директор Телекома сматра да због тог ризика није ни достигнута очекивана цена.

Како каже, након те неуспеле приватизације, Телеком је редефинасао своју стратегију и поставили су два циља - развој сопствене оптичке инфраструктуре и аквизиција кабловских оператора.

Истиче да нема дилему да ће куповином "Коперникуса" увећати вредност компаније, додајући да све плаћено по тржишној цени од око хиљаду евра по кориснику.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 21. септембар 2024.
25° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи