Први Сајам женског предузетништва у Београду

Укупно 48 компанија у власништву дама, које промовишу своје пословање, али и жељу да мотивишу друге жене, окупило се на Сајму предузетништва у Београду.

Јелена Маркулин Митић, оснивач и власник "Арт полис галери", једна је од излагача који пружа услуге графичког дизајна и окупља двадесетак уметничких галерија и креативних слободних уметника и дизајнера.

Отварајући сајам, Јелена Маркулин Митић је рекла да се по завршетку студија у Барселони вратила у земљу са жељом да уобличи креативни дух са ових простора, организује младе и одговори их да не односе уметност одавде.

"Нека њихове и моје уметнине одлазе из наше земље само ако су купљене у њој", истакла је Маркулин Митић.

Вратила се, каже, јер је култура Србије главни бренд на коме ради, а за даме је имала јасну поруку: "Дефинишите успех под својим условима, остварите га својим правима и изградите живот који ће те успешно живети".

Градоначелник Београда Синиша Мали поручио је да Сајам потврђује жељу и напоре да се коначно обезбеди родна равноправност која је неопходна за Београд.

"Економски јаке и самосталне жене треба да буду основа предузетништва, јер то је онда и боља и лепша породица, онда можете да се борите и против насиља у породици", рекао је Мали и додао да је то један од приоритетних задатака надлежних.

Истакао је да надлежни желе да на сваки начин обезбеде да се привреда у граду покрене, отварају нова предузећа и нова радна места.

Мали је рекао да је у буџету града обезбеђено пет милиона динара за женске предузетнице, али да оне свакако могу да конкуришу и за различите врсте субвенција, за које је издвојено 62 милиона, напомињући да овог пута самохрани родитељи имају предност у додели субвенција.

"Ово показује да бринемо и да вам дајемо подршку да остварите снове и визију и покажете и другима колико можете", поручио им је градоначелник.

Председница скупштинског Одбора за привреду Александра Томић истакла је да су тема женског оснаживања и предузетништва веома важне, али да се о томе више причало, а мање радило.

Према њеним речима, Влада Србије определила је преко Развојне агенције Србије више од 100 милиона за нове кредитне линије за женско предузетништво.

"Жене које желе стартап кредите, да започну мали бизнис, али и оне које желе да унапреде своје бизнисе, треба да припреме пројекте и бизнис планове, а држава ће им помоћи", рекла је Томићева.

Сајам је, додала је, не само прилика да се предузетнице окупе, већ и да грађани виде за шта су оне способне, а град је показао да има слуха а женско предузетниоштво.

Директор НСЗ Зоран Мартиновић рекао је да та служба има добру сарадњу са Саветом за запошљавање града Београда, наводећи да град сваке године издваја све више средстава за запошљавање.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. април 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво