Чисто море, нови ризорти и нетакнута природа чекају туристе у Црној Гори

Време је за размишљање где на летовање. У Црној Гори сезона је већ почела, а туристи који су се највише ужелели мора већ су на плажама. Највише их је на Будванској ривијери, у Херцег Новом и Улцињу, а доминирају гости из Русије. Проверен је квалитет мора, плаже су сређене, а цене лежаљки неће поскупети, тврде туристички радници Црне Горе.

Црна Гора бори се за своје место на мапи омиљених туристичких дестинација. Конкуренција је све јача, најегзотичније земље су данас много приступачније, а туристи све захтевнији и размаженији. Сезона на 500 плажа на нама најближем мору отворена је почетком маја.

"Последње три године имамо стално повећање квалитета морске воде тако да негде од тих стотину да кажем тачака које контролишемо од Улциња до Херцег Новог, готово 97-98 одсто на тим локацијама море је ознаке К1 – значи екстра квалитета, апсолутно пожељно за купање, уживање и са микробиолошког и са било каквог другог стандарда", каже Предраг Јелушић, директор јавног предузећа "Морско добро".

А стандарди наших комшија, када су нови пројекти у питању, подигнути су на виши ниво. Градилишта једно до другог доста ће променити изглед приморских градова, поготово једно у близини Тивта, на месту бивше касарне.

На црногорском приморју ниче и нови комплекс. На чак 26 хектара биће изграђен највећи ризорт на црногорском приморју. Вредност инвестиције је чак једна милијарда евра, а нешто слично овом ризорту налази се у Дубаију, на Малдивима и Бахамима.

"Специфичан је по томе што је мешовитог типа тако да у самом ризорту имате и марину и резиденцијални део први који даје посебан печат самоме ризорту. Оно што је такође специфично за сам хотел је то што ће издвојити један потпуно нови вид услуге у комплетном Медитерану", истиче Адријана Хусић, пи-ар менаџер "Портонови ризорт".

Нешто другачији одмор обезбеђен је на надморској висини од чак 1.600 метара.

"Оно што је свакако најинтересантније јесте изградња ски-стаза укупне дужине око пет километара, изградња најсавременије и склопиве шестоседне жичаре произвођача 'Допер мајер'", наводи Саша Јекнић, директор ски-центра "Колашин".

Спремно је и Биоградско језеро.

"Овде све настаје и умире природним путем, значи апсолутно нема мешања човека, што је чини једном од последње три прашуме у Европи", тврди Миле Рнковић из Националног парка Биоградска гора.

Ту је седамдесетих година била Софија Лорен, долазио је Тито, а пре две године у тајној посети био је и Харисон Форд. Све до краја октобра сезона у парку је отворена. Стазе са информативним таблама, дрвени чамци, ботаничка башта и туристички возићи само су део понуде овог бисера природе.

Број коментара 17

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 20. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво