Мађарска брани анти-имиграциони став пред УН

У Женеви је почело дводневно заседање Комитета УН за грађанска и политичка права, састављеног од независних експерата, како би прегледали извештај мађарске Владе о миграцијама, преноси "Ројтерс". Мађарска је бранила свој анти-имиграциони став, наводећи да је одлучна да одржи хомогено, хришћанско друштво.

Министар спољних послова Мађарске Петер Сијарто рекао је на састанку да је влада Мађарске чврсто уверена да мађарски народ има право да живи у безбедним условима, без страха од терористичког деловања.

"Мађарска влада не признаје илегалне миграције и неће их признати ни у будућности. Ми Мађари живели смо последњих 1.000 година у хришћанском друштву, у интегрисаном, хомогеном друштву. Наставићемо да инсистирамо на томе", рекао је Сијарто.

Према његовим речима, невладине организације које лобирају за више толеранције према имиграцији нису изабране и не заступају мађарски народ.

Додао је и да је 2015. године кроз Мађарску прошло 400.000 миграната који су "игнорисали националне и међународне прописе", као и мађарске норме понашања и морала, због чега се Мађарска противи иницијативи да се промовишу и охрабре илегалне миграције, преноси МТИ.

Како је рекао, због тог става, Мађарска је мета критике међународне заједнице.

Сијарто је рекао и да је мађарска влада омогућила својим грађанима да изразе свој став кроз референдум о квотама за мигранте, које је увела ЕУ, као и да су грађани рекли "не" илегалним миграцијама.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 04. мај 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво