Дачић: Да сам на месту Вучића – Николићу ништа

Да сам ја на Вучићевом месту, Томислав Николић не би био ништа, јер је до пре неки дан хтео "Вучићеву главу", каже лидер СПС-а Ивица Дачић. Истиче да се са политичким пријатељима не разговара онако како то чини Николић.

Ивица Дачић је на прес-конференцији рекао да је и сам могао да се кандидује за председника, оцењујући да би добио више гласова од Николића, али да није хтео да се сврста на страну оних који ће бити против Вучића.

"Претпостављам да је ваша логика да ли нападам Николића, јер ја прижељкујем место премијера. Да сам ја на месту Вучића, Николић не би био ништа, зато што је хтео његову главу до пре неки дан. Ако он тога није свестан, то је његов проблем. Тако се не разговара са политичким пријатељима", рекао је Дачић одговарајући на питања новинара.

"Ако је СНС коло милосрдних сестара, па ће да даје коме шта хоће, ми то нисмо. Што се нас тиче та прича је завршена", рекао је Дачић и додао да однос Николића према Вучићу није био коректан.

Дачић је нагласио и да одлука да Вучић буде кандидат и СПС-а на изборима за председника није донета зато што је тој странци или њему лично нешто обећано.

Упитан да ли је СПС добио нешто конкретно и да ли му је можда обећано место премијера, Дачић је рекао да никада са Вучићем није разговарао на такав начин – да неко нешто треба да добије.

"Не учествујемо овде да бисмо нешто добили, већ да бисмо направили квалитетан фронт који ће гарантовати политичку стабилност Србији за наредних више година. У том смислу и наше учешће ће бити квалитетније него до сада", рекао је Дачић и приметио да су односи СПС-а и СНС-а данас бољи него што су били пре неколико месеци.

О томе ће се разговарати када за то дође време, додао је Дачић.

Упитан да ли прижељкује место премијера Дачић је одговорио: "Шта има да прижељкујем нешто што сам већ био".

На питање да ли зна нешто о датуму избора, Дачић је одговорио да не зна, да је то питање политичке процене и рокова, као и да није у његовој надлежности.

Дачић је рекао да ће социјалисти ускоро одржати седницу главног одбора на којој ће бити донете конкретне одлуке о спровођењу кампање за председничке изборе.

Поновио је став да нису потребни ванредни парламентарни избори, који се како је рекао, расписују када постоји криза у раду парламента, што сада, каже, није случај.

"У СПС-у нема раскола због подршке Вучићу"

Један глас против никако се не може тумачити као раскол у Главном одбору социјалиста који је одлучио да Александар Вучић буде кандидат и СПС-а на изборима за председника, изјавио је Дачић на прес-конференцији, на којој је поред њега стајала Пламенка Лаћарац, која се изјаснила против.

Дачић се истовремено јавно извинио Пламенки Лаћарац што није приметио њену дигнуту руку, па је констатовао да нема никог против.

"Али није било моје намере да пренебрегнем ту чињеницу. Зато сам је и позвао данас, да не испадне, као што неки медији представљају, као велики раскол у СПС-у. Она је овде, никаквих последица нема за то како је гласала, зашто је гласала и да ли је гласала", рекао је Дачић.

"У СПС-у нема раскола, а приликом одлучивања о Вучићу као кандидату исказано је велико јединство социјалиста", истакао је Дачић.

Објаснио је да није одмах приметио да је чланица ГО Пламенка Лаћарац држала руку, те да није било његове намере да пренебрегне чињеницу да неко жели да се јави, каже нешто или гласа.

"Какав раскол? О нама су причали да ћемо да се распаднемо због ове одлуке, а ми смо се 'потресли' јуче да ли је био један глас против или није. Ја сам поносан због толиког броја и што смо очували јединство партије и донели важну одлуку уважавајући нашу странку и поштујући нашег коалиционог партнера", рекао је Дачић.

Како је рекао, у директном преносу јуче су сви могли да виде како је текла седница Главног одбора, па проблеми не би могли да буду сакривени и да их је било.

"Јуче је изражено велико јединство и желим да се извиним, да не буде неспоразума, чланици ГО, јер нисам приметио да се она јавља, нити сам могао да констатујем. Држала је дуго руку и жао ми је што нисам одмах то констатовао", рекао Дачић, поред којег је стајало и страначко руководство.

Како је додао, њена жеља је била да скрене пажњу да социјалисти ипак треба да имају свог кандидата.

петак, 26. април 2024.
12° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво