Пожар у згради Мисије Србије при УН

Три цивила и један ватрогасац задобили су лакше повреде у пожару који је избио у згради Мисије Србије при УН у Њујорку. Пожар је угашен, а две канцеларије су изгореле.

У згради Сталне мисије Републике Србије при Уједињеним нацијама у Њујорку синоћ после 20.00 часова догодио се пожар, саопштило је Министарство спољних послова Србије.

Пожар је након интервенције ватрогасаца угашен, a нико од особља Мисије није повређен. Пожаром су захваћене две канцеларије.

Према речима шефа Мисије Милана Милановића надлежне службе које су одмах изашле на лице места установиле су да су пожар узроковале неисправне инсталације.

"На срећу имамо осигурање. Тренутно чистимо јер су прозори полупани и вода се слива низ степенице. Тренутно немамо интернет. У канцеларијама које су изгореле налазио се само намештај. Једна канцеларија се није користила, а у другој је седела једна колегиница која ће бити премештена у другу канцеларију. Срећа је да је пожар рано примећен и да су ватрогасци брзо стигли", рекао је Миловановић за Танјуг.

Амерички сајт Њујорк дејли њуз пренео је да су у пожару који је избио после 20 сати повређена три цивила и један ватрогасац, који су задобили лакше повреде.

Због пожара који је избио у згради, а који је угашен мало пре 22 сата, била је затворена Пета авенија.

Зграда која се налази на Петој авенији у близини 67. улице и преко пута Централ парка под заштитом је државе од 1966. године.

Изграђена је 1905. године и била је позната као кућа Роберта Ливингстона Бикмана, пре него што је постала Стална мисија бивше СФРЈ при Уједињеним нацијама.

Пројектовала ју је њујоршка архитектонска фирма "Ворен и Ветмор", која је осмислила и станицу Гранд Централ на Менхетну.

Зграда се тренутно продаје, а почетна цена је 50 милиона долара.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 19. март 2024.
3° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво