уторак, 04.04.2017, 14:44 -> 14:57
Извор: Танјуг
Северна Кореја: Ако појачате санкције, осветићемо се
Званични Пјонгјанг упозорио је да ће се осветити уколико међународна заједница појача санкције због недавног тестирања оружја које је та држава спровела, преноси АФП.
Упозорење Северне Кореје уследило је након што је председник САД Доналд Трамп запретио да је његова држава спремна да сама смири Пјонгјанг уколико Кина не притекне у помоћ.
Како се наводи, аналитичари из САД сматрају да Северна Кореја припрема нови атомски тест, а до сада је извела пет тестова, од чега два претходне године.
Министарство спољних послова те државе оптужило је Вашингтон због грубе реторике и због здружених војних вежби са Јужном Корејом и Јапаном.
"Несмотрене акције" доводе тензија на корејском полуострву и терају га на "ивицу рата", саопштио је портпарол министарства те земље за државну агенцију земље КЦНА.
Додао је да је идеја да би САД санкцијама могле да одврате Пјонгјанг од "нуклеарног застрашивања - најлуђи сан''.
"Нама не остаје ништа друго него да предузмемо неопходну противакцију", рекао је порпарлол министарства.
Нагласио је да ће "свет ускоро бити сведок корака које ће Северна Кореја предузети као би осујетила санкције".
Саопштење је уследило уочи првог састанка између Трампа и председника Кине Си Ђинпинга ове недеље на Флориди.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар