Уницеф: Продаја мајчиног млека треба да се забрани

Агенција УН за децу (Уницеф) оштро је критиковала компаније које продају млеко сиромашних мајки у Камбоџи женама у САД.

Власти у Камбоџи саопштиле су ове недеље да су привремено зауставиле извоз компаније "Амброзиа Лабс" из америчке савезне државе Јута која тврди да је прва која конзервира и продаје мајчино млеко у иностранству, пренела је агенција Франс прес.

Млеко се продаје мајкама у САД које желе да допуне исхрану своје деце или једноставно немају довољне количине млека.

Како наводи Франс 24, млеко камбоџанских мајки које су спремне да га продају, замрзава се и шаље у САД, где се паковање од 147 милилитра продаје за 20 долара.

Камбоџански званичници саопштили су да је извоз млека привремено забрањен, јер потиче из људског органа, наводећи да влада планира да одржи разговоре о томе да ли треба дозволити овакав вид трговине.

Уницеф упозорава да мајчино млеко треба да остане у Камбоџи, једној од најсиромашнијих земаља југоисточне Азије, где су многе бебе озбиљно неухрањене.

Портпаролка Уницефа Иман Морока рекла је за агенцију Франс прес да банке мајчиног млека не смеју да злоупотребљавају "рањиве и сиромашне" жене зарад профита.

"Мајчино млеко треба сматрати као људско ткиво, исто као крв и таква трговина треба да буде забрањена", додала је Морока.

Многим женама у Камбоџи продаја мајчиног млека једини је начин да зараде. Чеа Сам, 30-годишња мајка, рекла је у интервјуу за АФП да последња три месеца, од рођења сина, продаје своје млеко.

Она је рекла да зарађује од седам и по до 10 долара дневно и да зна бар још 20 жена које су се одлучиле на такав корак.

У снимку који је објављен на друштвеној мрежи Фејсбук неколико мајки затражило је од владе да им не забрањује да продају млеко америчкој компанији.

Камбоџански министар здравља, као ни америчка компанија нису желели да одговарају на питања француске агенције.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
18° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво