Индија, младић се борио за живот док су га пролазници снимали телефонима

Видео-снимак младића којег је ударио аутобус и људи који су се окупили да га снимају мобилним телефонима док их је преклињао да га одведу у болницу, изазвао је шок у Индији, јављају индијски медији, а преноси "Би-Би-Си".

Анвар Али, стар 17 година, умро је од губитка крви, а доктори кажу да би сигурно преживео да су га довели раније.

У Копалу у индијској држави Карнатака, Али је бициклом налетео на аутобус и одмах се око њега окупила гомила посматрача који су извадили мобилне телефоне и почели да га снимају, одбијајући да му помогну.

Овај случај је поново покренуо контроверзно питање због чега становници Индије ретко прискачу у помоћ жртвама саобраћајних несрећа којих се у тој земљи догоди чак пола милиона годишње.

Неки активисти тврде да није у питању недостатак емпатије, већ страх од полиције, за коју тврде да често оптужи помагача, и страх од болничких трошкова који би им могли бити наплаћени уколико доведу повређеног у болницу, а има и забринутости грађана да ће као сведоци удеса изгубити превише времена на судовима.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво