Папа у Аушвицу, молитва у тишини за убијене

Kроз капију Аушвица са натписом "Рад ослобађа" прошао је папа Фрања и затим се погнуте главе помолио на месту егзекуција. Поглавар Римокатоличке цркве састао се са преживелим заточеницима тог логора.

Папа Фрања је започео посету Аушвицу, бившем нацистичком концентрационом логору, и постао трећи поглавар Римокатоличке цркве који је посетио то место где је убијено више од милион људи, већином Јевреја.

Поглавар Римокатоличке цркве је прошао кроз капију Аушвица са натписом "Рад ослобађа", а потом се погнуте главе помолио на месту егзекуција.

Помолио се и у тамној подземној затворској ћелији где је погубљен католички светац, пољски свештеник, Максимилијан Колбе који је жртвовао свој живот да би спасао живот другог човека, наводи АП.

Касније се испред "зида смрти", састао са неколико преживелих бивших заточеника тог нацистичког логора смрти. Застао је испред сваког, руковао се и пољубио их у оба образа. Једна од жена пољубила је папу у руку.

Папа је са њима разменио неколико речи, али, како наводи АП, није било могуће чути о чему су разговарали. Потом је запалио велику белу свећу и поставио је на "зид смрти".

Агенција АП напомиње да су Аушвиц претходно посетили Јован Павле Други, који је био Пољак, као и Бенедикт Шеснаест, који је био Немац, додајући да је папа Фрања Аргентинац.

Папа Фрања борави у посети Пољској поводом окупљања католичке омладине.

Јуче је у Кракову позвао младе да прихвате мигранте и избеглице, што је у супротности са пољском владом која се томе противи, навео је Ројтерс.

"Милосрдно срце може да буде уточиште онима који немају дом или су га изгубили и може саградити дом за оне који су били присиљени да емигрирају. Милосрдно срце се отвара да би прихватило избеглице и мигранте", поручио је папа пред више од 600.000 младих окупљених на Светском дану младих.

Светски дан младих траје шест дана и прозван је "католичким Вудстоком".

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 18. септембар 2024.
17° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи