Нове смртне казне због сукоба у Синђијангу

Због доказане кривице за убиства и друге злочине током протеста у провинцији Синђијанг, још шесторо Кинеза осуђено на смрт. Тиме се број оних који ће злочине платити животом попео на 12.

Још шесторо Кинеза осуђено је на смрт због доказане кривице за убиства и друге злочине током недавних протеста у провинцији Синђијанг, када је погинуло 200 људи.

Тиме се број оних који ће злочине платити животом попео на 12. Међутим, спекулише се да ће тројици осуђеника казна бити преиначена у казну доживотног затвора.

Највећи сукоби у Кини у последњих неколико деценија, догодили су се у јулу између две етничке заједнице - мањинских муслиманских Ујгура и већинске Хан популације.

Протести у главном граду покрајине Синђијанг Урумћију, граду са око 2,3 милиона становника, почели су у јулу.

Ујгури су тада протестовали због начина на који је влада реаговала у сукобима у јуну, између припадника већинског народа Хан и Ујгура у Шаогуану, у којима су убијена двојица Ујгура.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво