Одбијена молба Шљиванчанина да отпутује у Црну Гору

Хашки трибунал одбио захтев бившег официра Војске Југославије Веселина Шљиванчанина, који се налази на привременој слободи у Србији, да отпутује у Црну Гору, како би посетио породичне гробове и обишао своју имовину.

Када је Шљиванчанин затражио пуштање на привремену слободу, пошто је у Хагу одслужио 90 одсто своје петогодишње казне, он у молби није назначио да би то могло да укључи и трећу државу, у овом случају Црну Гору, наводи се у саопштењу Међународног суда у Хагу.

"Жалбено веће је због тога ограничило привремену слободу за Шљиванчанина на Републику Србију и наложило да се његово надгледано присуство у тој земљи осигура," додаје се у саопштењу.

У образложењу одлуке да одбије молбу Шљиванчанина, суд у Хагу навео је и да Шљиванчанин није објаснио због чега баш сада жели да обиђе породичну имовину у Црној Гори, нити на који начин би отпутовао у ту земљу.

Међу осталим разлозима, Жалбено веће је навело да нема потврду да и даље важе гаранције које је црногорска влада дала поводом Шљиванчанинове молбе 24. јануара 2008.

Шљиванчанин је ухапшен у јуну 2003, а у септембру 2007. у Трибуналу је, због злочина на вуковарској Овчари, осуђен на пет година затвора у које је урачунато укупно време које је провео у Хагу.

У децембру 2007. Шљиванчанин je пуштен на привремену слободу и чека пресуду Жалбеног већа Трибунала, која ће бити коначна.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво