Оптужени негирали отмицу Стеванића и пљачку, Бајић признао

Тројица оптужених за такозвану прву отмицу "земунског клана" 1997. године, негирала су пред Вишим судом у Београду да су 1997. године починили разбојништво, а током којег је био киднапован Новак Стеванић (22), који се недуго након тога убио.

Кривицу је на припремном рочишту пред судом, признао оптужени, некадашњи припадник "земунског клана" Никола Бајић, који издржава вишедеценијску казну због других злочина тог клана.

Оптужени су се на припремном рочишту кратко изјаснили о кривици, а детаљну одбрану моћи ће да изнесу на суђењу које је заказано за 18. април.

На оптуженичкој клупи, 21 годину касније, у овом случају седају припадник Жандармерије – Саша Ђајић, пензионисани полицајац Милан Радукић, као и некадашњи припадници "земунског клана" Горан Ристић и Никола Бајић.

Они се оптужницом терете за кривично дело разбојништво.

Полицајци су у овом случају били ухапшени средином марта 2018. године, али је суд одбио да им одреди притвор.

Ристић је већ био у притвору због других кривичних дела, а Бајић у затвору где служи казну због кривичних дела за која је осуђен као припадник "земунског клана".

Багзи и Чуме сведоци тужилаштва за прву отмицу земунског клана

Током суђења које предстоји, сведочиће двојица сведока сарадника Дејан Миленковић Багзи и Љубиша Буха Чуме као и други припадници овог клана који имају сазнања о том делу и биће испитани као сведоци тужилаштва.

Детаљи оптужнице нису саопштени, а полиција је након њиховог хапшења у марту саопштила да су тројица осумњичених Стеванића на силу убацили у аутомобил, а затим га држали на напознатој локацији где су га малтретирали и захтевали од њега кључеве од стана његових родитеља.

Затим су из сефа у стану украли већу количину злата и око 100.000 немачких марака, навела је полиција.

Медији су пренели да је у овом делу учествовао и тадашњи полицајац, касније сведок-сарадник у процесу против "земунског клана" сада покојни Зоран Вукојевић, као и вођа клана, такође убијен Душан Спасојевић.

Стеванићу су наводно оптужени пришли у Сарајевској улици, показали легитимације и наредили му да крене с њима. Потом су га убацили у "голф 2", за чијим је воланом био Ристић и потом га предали Спасојевићу, како би му младић рекао где су у кући њенових родитеља сакривени новац и драгоцености.

Медији пишу да је ова – прва "отмица" клана из Земуна, после које су уследиле и многе друге, разрешена пошто је бивши припадник клана Никола Бајић, који у затвору служи казну од 35 година, тужилаштву раније до детаља описао догађаје.

Несрећни младић, током чије отмице су "земунци" опљачкали кућу његових родитеља и однели 100.000 марака и златни накит, после тортуре, убио се у априлу 1998.

Оптужени полицајци су у време отмице радили у Полицијској станици у Земуну.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво