Суд чека одговоре Марјановићевих адвоката

Вишем суду у Београду до данас је стигао само један одговор на оптужницу против Зорана Марјановића која га терети за свирепо убиство супруге Јелене, на насипу у Борчи 2. априла 2016. године.

Одговор је за сада поднео један од пет Марјановић адвоката, којима и даље тече законски рок за подношење одговора, потврђено је Танјугу у суду.

Медији су пренели да је адвокат тражио да се поступак против Марјановића обустави, тврдећи да нема доказа да је починио то кривично дело.

Право да поднесе одговор има и Марјановић лично.

Након истека рока за одговоре, кривично ванпретресно судско веће ће их разматрати и одлучити да ли су испуњени услови за потврђивање оптужнице.

Тај суд је у марту вратио тужилаштву прву оптужницу и наложио допуну истраге.

Нова допуњена оптужница против Марјановића поднета је суду 26. јуна, а њом се Марјановић терети за исто кривично дело - тешко убиство за које је запрећена казна од 10 до 40 година затвора.

Марјановић се од прошлог четвртка брани са слободе, пошто му је Апелациони суд укинуо притвор у којем је био 10 месеци.

Према оптужници, Марјановић се са сада покојном супругом и малолетном ћерком Јаном 2. априла 2016. године око 17 сати довезао на насип у Борчи. Јелена је отишла да трчи, а он је остао са ћерком.

Наводи оптужнице

Искористивши Јеленино поверење, како се наводи у оптужници, Зоран ју је намамио да се спусте у подножје насипа на каналу, док је дете остало на насипу.

Када су се спустили до канала, како се наводи, Зоран је Јелену најпре убо оштрим предметом у главу и у десни лакат, након чега је Јелена почела да бежи травнатом површином.

Тада је, према оптужници, изгубила патику и мобилни телефон као и гумицу којом јој је била везана коса.

Међутим, пише у оптужници, Марјановић ју је сустигао, стргао јој је горњи део тренерке, а потом опет задао више удараца у главу, наневши јој вишетруке преломе лобање, након чега ју је потопио у канал. Пре смрти Јелена је удахнула воду из канала.

Убиство Јелене Марјановић медијски је најпраћенији случај црне хронике у Србији већ готово две године.

Њен супруг је ухапшен 15. септембра 2017. године, готово годину и по дана од убиства.

Он је и пре тога био привођен али је након испитивања у полицији и на полиграфу пуштан због недостатка доказа.

На саслушању у Вишем јавном тужилаштву у Београду, Марјановић је негирао да је убио супругу и поновио све што је и раније говорио на саслушањима у полицији.

Пре хапшења је у више наврата у медијима говорио о убиству, учествовао је у једном телелвизијском реалити програму и генерално је својим иступима скретао пажњу "жуте штампе".

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
18° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво