Бивши помагач оптужује Небојшу Јоксовића за криминал

Милош Николић, оптужен као помагач у скривању Небојше Јоксовића – сведока сарадника тужилаштва у поступку против криминалне групе Дарка Шарића, данас је пред Специјалним судом утврдио да је Јоксовић постао већи криминалац него што је био пре, као и да му отима имовину.

Сличне оптужбе на Јоксовићев рачун у више наврата је пред судом износио и сам Шарић, а након што је Николић детаљно образложио своје тврдње, које је пре месец дана суду проследио и поднеском, судија му је одговорио да се суд већ тиме бави.

"То неће остати недоречено, он статус може и да изгуби", рекао је судија Синиша Петровић, мислећи на Јоксовићев статус сведока сарадника.

Николић је од судског већа затражио да га заштити и пожалио се на личне и психичке проблеме, тврдећи да му Јоксовић и чланови његове породице отимају имовину. 

"Он (Јоксовић) је изгледа постао већи криминалац сада него што је био раније", навео је Николић оптужујући Јоксовића и за налагање убиства.

Због његове најаве да због психичких проблема неће моћи да дође на следећа два рочишта, суд је поступак према њему раздвојио.

Двојица оптужених Петар Обрадовић и Небојша Сретеновић који су се након вишегодишњег бекства недавно предали суду, ни данас нису били спремни да изнесу своју одбрану.

У овом поступку суди се Дарку Шарићу и још 24-ици оптужених због шверца кокаина из Латинске Америке у Западну Европу од којих је њих осам још у бекству.

Шарићевој групи се понавља суђење по јединственој оптужници спојеној од ранијих шест оптужница, којом се терете за шверц више од 5,7 тона кокаина из Уругваја, Бразила и Аргентине у западну Европу током 2008. и 2009. године.

Прву првостепену пресуду којом је Шарић био осуђен на 20 година затвора, а остали на вишегодишње затворске казне укинуо је Апелациони суд прошле године и наложио понављање суђења.

Шарић се предао српским властима 18. марта 2014. године од када се налази у притвору. Пре тога је од почетка поступка у октобру 2009. године, био у бекству.

Према оптужници, чланови Шарићеве организоване криминалне групе међусобно су комуницирали преко СМС порука и шифрованих телефонских бројева, мада су им полиција и домаће и стране тајне службе ушле у траг, па је прво хапшење ове групе уследило у Уругвају 15. октобра 2009. године и истовремено у Србији у акцији "Балкански ратник".

У Специјалном суду у Београду Шарићу се у посебном поступку суди због оптужби за прање пара у Србији убацивањем новца стеченог кријумчарењем кокаина у легалне токове.

Шарић и још 17 окривљених у том процесу терете се за прање око 22 милиона евра.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 19. септембар 2024.
22° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи