Чека се одлука суда у Колмару о Харадинају, три могућа сценарија

Француски суд у Колмару данас би требало да донесе одлуку о захтеву Србије за изручење бившег косовског премијера и једног од команданта ОВК Рамуша Харадинаја – осумњиченог за ратне злочине на Косову. Седница је заказана за 09.00 часова.

Француски суд има три могућности у одлучивању – да наложи прикупљање додатних информација и затражи даље разматрање случаја, да одобри или да одбаци захтев Србије. На евентуалну негативну одлуку, Србија нема право жалбе.

Његов адвокат верује у само један сценарио – да ће Харадинај од данас бити слободан.

Харадинај је ухапшен у јануару, на граници Швајцарске и Француске, по потерници коју је издала Србија. Београд је потом француским властима упутио захтев за његово изручење.

Суд га је 12. јануара, уз одређене мере, пустио да одлуку о захтеву Србије за екстрадицију чека на слободи.

Истрага против Харадинаја покренута је 2004. године, а у јануару је проширена новим оптужбама и доказима, који нису били предмет разматрања у Хашком трибуналу који га је 2012. ослободио по свим тачкама оптужнице.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво