петак, 10. феб 2012. | Изаберите писмо: Latinica



 

Насловна > Вести > Хроника > Криминални кругови озбиљно уздрмани

среда, 27. мај 2009, 08:05 -> 17:11

Криминални кругови озбиљно уздрмани

На основу Закона о одузимању имовине стечене извршењем кривичног дела, покренуте финансијске истраге против 280 људи. Иако се примењује тек два месеца тај Закон се показао као снажно оружје у обрачуну с криминалом, истакао републички јавни тужилац Слободан Радовановић.

radovanovic-tekst.jpg

Републички јавни тужилац Слободан Радовановић рекао је да су до сада, на основу Закона о одузимању имовине стечене извршењем кривичног дела, покренуте финансијске истраге против 280 људи и да се тај закон, иако се примењује тек два месеца, већ показао као снажно оружје у обрачуну с криминалом.

"Имамо сазнања да су криминални кругови озбиљно уздрмани од када је Закон ступио на снагу и почело покретање финансијских истрага. Сигурно је да ћемо корак по корак доћи до кључних имена мафије", рекао је Радовановић у интервјуу данашњим "Новостима" .

Милорад Улемек Легија је означен као државни непријатељ број један и није необично што се први нашао на удару, рекао је Радовановић.

"Закон је прописао да се не открива идентитет људи против којих се покреће истрага, али верујте ми да то нису само периферна мафијашка имена", истакао је Радовановић и додао да никоме још није одузета имовина, јер је најтеже открити нелегално стечену имовину, а заплена је најлакши део.

На опаску да је специјални тужилац најавио покретање финансијске истраге и против Станка Суботића Цанета и Јоце Амстердама, Радовановић је одговорио да о "томе нема шта даље да се прича, и да то треба да се реализује".

Највећи проблем у примени овог Закона, чији је Радовановић иницијатор, јесте у томе што судови не улазе дубље у пописивање имовине оптужених и има случајеве да оптужени долази на суђење у скупим колима, а пријавио је да прима минималац, рекао је Радовановић.

"Тужиоци ће убудуће захтевати од судова да од осумњичених траже што детаљније податке о имовини. И с Пореском управом смо уговорили да нам достављају податке о приходима осумњичених", рекао је Радовановић и поновио да држава може запленом имовине да оствари минимум две милијарде динара прихода.

Радовановић је изразио уверење и да надлежну комисију, на чијем је челу, деле месеци од откривања гроба Драже Михаиловића  и да је најважније да коначно постоји политичка воља да се суочимо са тим делом наше прошлости.

"Проучавамо документа. Разговарамо са сведоцима. Потрага се захуктава. Верујем да нас деле месеци до коначног откривања Дражиног гроба", рекао је Радовановић и додао да се до сада јавило око 50 сведока и да очекује да се ускоро обрате и они који имају непосредна сазнања о ликвидацији.

1
коментари број коментара 5 | cwпошаљи коментар
(недеља, 31. мај 2009, 13:35)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Jako su uzdrmani

Sad ce nekom Seljaku koji je kupio novu Biciklu jer za Auto nema Para, da mu to uzmu da bi napravili Zapisnik......

1
(недеља, 31. мај 2009, 09:34)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Jako su uzdrmani

Znaci sada su na redu i krupne ribe???

1
(четвртак, 28. мај 2009, 12:22)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Jako su uzdrmani

Jako su uzdrmani, dugo ce vode Dunavom proteci, dok oni budu samo malo uzdramani.

1
(четвртак, 28. мај 2009, 01:22)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Jako su uzdrmani

Nije cak ni za tuzno smejanje, vise je za plakanje!

1
(среда, 27. мај 2009, 12:29)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Jako su uzdrmani

Toliko su uzdrmani da nemam reci! Koliko je tajkuna po zatvorima? Ako su uzdrmani kako to da jedan covek ima u vlasnistvu maltene vise od pola Srbije. Stekao posteno radeci za kratko vreme u maloj i siromasnoj zemlji! E, kad ovako nesto cujem tuzno se nasmejem.

1
1