Директорка Унеска са ученицима Девете гимназије

Министар просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије Младен Шарчевић и генерална директорка Унеска Одри Азуле разговарали су са ученицима Девете гимназије "Михаило Петровић Алас" који су освајали највиша признања и награде на градским и републичким такмичењима, олимпијадама знања, конкурсима и смотрама.

Министар Шарчевић изјавио је да је генерална директорка Унеска упозната са реформама које се спроводе у Србији у области образовања и науке, као и да их је оценила високом оценом.

"Посета овој школи је увод у сутрашњи састанак који ће бити одржан у Палати Србије на коме ће бити присутни стручњаци из области медија, образовања, информационих и комуникационих технологија који ће радити на припреми смерница за Нацрт глобалних стандарда за курикулумe за медијску и информациону писменост", рекао је Шарчевић новинарима.

Министар је навео да је ученицима у реформисаним гимназијама доступан изборни програм о медијима и комуникацији, а да је намера да тај програм буде присутан и у другим школама.

Директорка Унеска изразила је задовољство што је на почетку боравка у Србији имала прилику да посети школу чији ученици имају изванредне резултате у различитим областима, од познавања страних језика до математике и рачунарства.

Она је рекла и да ће током дводневне посете Србији имати прилику да разговара са председником и премијерком Србије.

Ово је прва посета генералног директора Унеска откако је Србија постала самостална држава.

Девета гимназија је савремена школа коју похађа око 1.000 ученика распоређених у 32 одељења. У школи постоје по три одељења друштвено-језичког и по пет одељења природно-матемаричког смера, као и ИТ одељење.

У школи већ неколико година постоји клуб за УН преко кога се ученици образују и учествују у пројектима који доприносе образовању младих о глобалним светским питањима. Посебно је значајан пројекат Београдски међународни модел УН - БИМУН, међународна конференција која се за ученике средњих школа организује од 2012. године, и која младима пружа могућност да у пракси боље упознају актуелна међународна питања и начине њиховог решавања у оквиру УН.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво