Дигитални пластеник занимљивији од школске клупе

Пољопривредна школа у Вршцу добила је најсавременији дигитални пластеник, у коме ће се ђаци оспособити за рад са новим технологијама и тако стицати практично знање. Пластеник је последња реч технологије, а три пољопривредне школе добиле су га захваљујући ИПА пројекту Србија-Мађарска.

Ђаци пољопривредне школе у Вршцу праксу из пластеничке производње убудуће ће радити у најсавременијем дигиталном пластенику. Реч је о технологији коју за сада поседују само најразвијеније европске земље.

Боривоје Топовички, координатор практичне наставе на школској економији каже да је комплетно компијутерозивана производња.

"Програм прати све - од система наводњавања, орошавања, температуре, влаге и свега осталог", наводи Топовички.

Платсеници су осмишљени тако да се њима комплетно може управљати преко апликације на мобилном телефону или рачунару. Тако од куће можете да подешавате температуру, влагу или у случају изненадног невремена, затворите пластеник.

"За сада чини ми се као нешто јако добро и моћи ћемо да уживамо док радимо и да нам буде много лакше и сада и за будуће генрације које буду долазиле", оцењује Наташа Станковић, пољопривредни техничар.

Милош Медић, пољопривредни техничар сматра да је Пољопривредна школа у Вршцу заслужила да добије пластеник.

"Школа се стварно труди да својим ученицима обезбеди све могуће услове за рад и све могуће услове за школовање", истиче Медић.

Увођење нових технологија, нарочито у стручне школе, је будућност школске праксе и дуалног образовања.

"Ако они у школама виде старе технологије, виде технологије које су већ дуго у употреби или не дај Боже технологије које полако замиру – какве ми то стручњаке образујемо онда", пита се Срђан Клиска, директор пољопривредне школе у Вршцу.

Поврће из новог пластеника, већ има обезбеђен пласман јер у школи већ три године функционише мала пијаца. Купци су углавном пензионери из оближњих зграда, који често добију неку воћку гратис а често и помоћ да купљено однесу кућама.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 16. април 2024.
24° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво