Уредба о месечном примању за ратне војне инвалиде

Влада Србије донела је Уредбу о праву на месечно новчано примање за време незапослености ратних војних инвалида из оружаних акција после 17. августа 1990. године - од пете до десете групе.

Уредбом је предвиђено да они имају право на месечно новцано примање за време незапослености у износу 63 одсто од просечне месечне зараде без пореза и доприноса у Србији из претходне године, почев од исплате за јануар 2019. године.

Право из члана 1. ове уредбе остварује се под условима, на начин и по поступку прописаном цланом 51. (став 1. и 2.) Закона о основним правима бораца, војних инвалида и породица палих бораца.

Износ права исплаћује се и годишње усклађује на начин прописан чланом 71. тог закона за право на накнаду за време незапослености, објављено је у Службеном гласнику.

Ступањем на снагу ове уредбе престаје да важи Уредба о праву на месечно новчано примање за време незапослености ратних војних инвалида од пете до 10. групе из оружаних акција после 17. августа 1990. године која је донета 2006. године.

Уредба ступа на снагу осмог дана од дана објављивања у Службеном гласнику, односно 15. фебруара.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 23. април 2024.
16° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво