Шта ће бити са зградом старог затвора у Панчеву

У Панчеву је отворен најмодернији и најсигурнији затвор у региону за 500 осуђеника и притвореника. Он је почео да се попуњава, а први у њега су ушли притвореници из панчевачког затвора који се налазио у центру града. Највише њих сматра да би у згради могао да се отвори музеј, док има и оних који би да ту буде библиотека, инкубатор за ИТ технологије, читаоница.

Пешачка зона у центру града више неће бити под надзором специјалних камера и зграда из времена Марије Терезије моћи ће коначно да се реновира и да се претвори у нешто лепо од чега ће сви имати корист.

Грађани имају различите идеје на који начин би могао да се искористи простор у који дуго није могло слободно да се уђе.

Најавише Панчеваца сматра да би у старој згради требало да буде музеј, али има и оних који би волели да се отвори играоница, библиотека, читаоница или чак и вртић.

Из затвора се још увек износе архива и документација, а након тога ће се очистити и до краја године би требало да зграду од државе на коришћење добије градска управа.

У затвору је било места за 160 осуђеника и притвореника и сад ће њихова места заузети неки други људи који ће добровиљно улазити, али још увек се не зна да ли због посла или обиласка уметничких експоната.

"Две основне делатности за сад разматрамо, да ли да то буде бизнис инкубатор за информационо-комуникационе технологије, што је тржишно изазовно и за будући развој града, а можда и део зграде учинимо доступним неким културним установама и институцијама које заслужују то право имајући у виду године постојања и њихов значај у граду", напомиње градоначелник Панчева Саша Павлов.

А можда би у згради симболично могла да се отвори и кућа за заштиту људских права или да се понуди невладиним организацијама за едукативне радионице које могу допринети смањењу броја људи са оне друге стране закона.

Број коментара 2

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 20. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво