Вратили се српски мировњаци из Централноафричке Републике

Припадници седмог контингента Војске Србије који су претходних шест месеци, у саставу лаке пољске болнице, били ангажовани на медицинском збрињавању снага у мисији УН у Централноафричкој Републици (MINUSCA), стигли су рано јутрос у Београд.

Како је саопштило Министарство одбране, њих 70 на Аеродрому "Никола Тесла" дочекали су начелник Генералштаба Војске Србије, генерал Љубиша Диковић, и начелник Управе за војно здравство, пуковник др Угљеша Јовичић.

Командант српског контингента у мисији MINUSCA, пуковник Горан Радосављевић, рекао је да су припадници ВС више од пола године извршавали тежишне задатке мисије.

"Команда мисије је задовољна нашим радом. Ценим да смо и овај пут, као и све претходне ротације, примерно представљали Републику Србију, Министарство одбране и Војску Србије", нагласио је пуковник Радосављевић.

Према речима команданта војне болнице у седмој ротацији, потпуковника др Данила Јоковића, та болница је обавила свој основни задатак - пружање здравствене заштите припадницима Уједињених нација.

"Показатељ њеног рада је око 6.000 обављених прегледа, 90 медицинских евакуација ваздушним и копненим путем, као и 350 случајева оболелих од маларије. Наравно, ту су и признања која смо добили за свој рад од руководства мисије. Изазови у раду били су значајни, у смислу отежаног снабдевања лековима и потрошним материјалом, као и погоршане безбедносне ситуације у граду", рекао је потпуковник Јоковић.

Припадници наредне, осме, ротације отпутовали су јуче у Банги, престоницу Централноафричке Републике, где ће наредних шест месеци бити ангажовани у мисији УН.

Осим припадника српске војне болнице нивоа 2, у мисији MINUSCA ангажовани су и официри на штабним дужностима и на дужностима војних посматрача, додаје се у саопштењу Министарства одбране.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 04. мај 2024.
13° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво