Млади кључни у борби против дискриминације

Повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић наводи да су млади будућност, а од тога каква ће она бити, зависи и колико поштујемо различитост".

Бранкица Јанковић је на Панелу "Истеривачи дискриминације", упознала учеснике са појмом дискриминације и истакла да је важно да на време науче значај поштовања људских права и поштовања равноправности.

"Млади су будућност, а од тога каква ће она бити, зависи и колико поштујемо различитост", навела је Јанковићева.

Указала је да је важно да свако од учесника својим радом помогне у остваривању равноправности.

"Ако помогнете својим деловањем барем једном човеку, учинили сте велико дело", нагласила је повереница.

На тродневној радионици, Панелу младих, у студентском одмаралишту "Радојка Лакић" на Авали, окупили су се млади који су заинтересовани за борбу против дискриминације и неравноправности како би учествовали у радионицама и активностима Повереника за заштиту равноправности.

Они су као "истеривачи дискриминације" разговарали о преоблемима са којима се млади данас сусрећу, као што су – дискриминација и неуважавање различитости, лоша комуникација с вршњацима, наставницима и родитељима, вршњачко насиље.

Чланство у Панелу учесницима даје могућност да буду део посебно осмишљених едукативних програма и радионица, након чега следи дигитално умрежавање панелиста и њихово активно учешће у раду Повереника у областима које се односе на децу и младе.

Такође, чланови панела постају саветници поверенице за заштиту равноправности и добијају прилику да изразе мишљења о питањима дискриминације и толеранције, посебно унутар породице, школе и њихове заједнице.

Партнер у овом пројекту у оквиру програма сарадње је УНИЦЕФ, па је са учесницима разговарао и директор канцеларије УНИЦЕФ-а у Србији Мишел Сен Ло.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво