Војска Србије тражи 130 медицинских радника

Министарство одбране саопштило је да је Војска Србије покренула процедуру за пријем 130 професионалних војника санитетске службе из редова оних који су добровољно служили војни рок са оружјем, почевши већ од јунског рока 2017. године.

После завршеног добровољног служења војног рока, а на основу иницијативе министра одбране Зорана Ђорђевића, заинтересованим професионалним војницима, медицинским и лабораторијским техничарима, биће омогућен пријем у службу у војно-здравствене установе у Београду, Нишу и Новом Саду, кажу у Министарству.

У саопштењу министарства се истиче да ће Војномедицинска академија примити 104 медицинска техничара општег смера, по осам лабораторијских техничара здравствене струке и два фармацеутска техничара.

Војномедицински центар Нови Сад тражи четири медицинска техничара општег смера, а Војна болница у Нишу има потребу за једним медицинским техничарем општег смера.

Центар војномедицинских установа Београд, тражи пет медицинских техничара општег смера и по једног медицинског техничара педијатрије, техничара гинеколошко-акушерског смера и четири лабораторијска техничара.

Лица заинтересована за упућивање на добровољно служење војног рока у јунском упутном року потребно је да се пријаве у Центар министарства одбране у општини у којој станују најкасније до 20. маја 2017. године, наводи се даље у саопштењу.

На добровољно служење војног рока упућују се лица рођена 1988. године и млађа, а за упућивање на добровољно служење и пријем у професионалну службу у својству професионалног војника санитетске службе лица морају имати завршену средњу медицинску школу за занимања која се траже за пријем и положен стручни испит, кажу у Министарству.

Поред општих услова за упућивање на добровољно служење војног рока заинтересовани могу добити информације у центрима Министарства одбране у општинама у којима лица станују или на сајту Министарства одбране.

Добровољно служење војног рока траје шест месеци - првих месец и по дана општа војна обука у неком од центара за обуку (Сомбор, Ваљево или Лесковац) где се пријављена лица упућују по територијалном принципу, а после тога следи месец и по дана специјалистичке обуке за санитетску службу у Чети за обуку војника логистике у Нишу, пише у саопштењу.

После завршене обуке у Нишу војници на добровољном служењу војног рока се упућују три месеца у једну од војно-здравствених установа на колективну обуку (Војномедицинску академију, Војну болницу Ниш, Војномедицински центар Нови Сад и Центар војномедицинских установа Београд), да би по завршетку добровољног служења војници били у потпуности оспособљени за рад у систему војног здравства.

По потписивању првог уговора, професионални војници добијају чин разводника, а касније напредују у виши чин дестара и млађег водника на основу времена проведеног у служби и завршетка курсева предвиђених за даље напредовање.

Рад у војноздравственим установама омогућава стално стручно усавршавање, поручују из Министарства, као и могућност учешћа у мировним мисијама у иностранству и студије на Високој струковној здравственој школи ВМА која почиње са радом у овој години.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 18. септембар 2024.
17° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи