Споменик захвалности Француској прекривен црном тканином

Поводом одлуке суда у Колмару да пусти на слободу бившег команданта ОВК Рамуша Харадинаја, кога Србија тражи због ратних злочина, чланови Удружења породица киднапованих и убијених од 1998. до 2000. године на Косову и Метохији, исказали су своје незадовољство и црним платном прекрили Споменик захвалности Француској на београдској тврђави Калемегдан.

Председник Удружења Симо Спасић рекао је испред споменика да је јучерашњом одлуком француског суда о пуштању Рамуша Харадинаја на слободу убијена правда.

"Од саме одлуке још више боли образложење суда. Да је и мало правде, Харадинај би на основу онога што је сам признао у свом дневнику био осуђен на доживотну робију", рекао је Спасић грађанима који су у рукама држали фотографије убијених на Косову и Метохији.

Додао је да су породице убијених и киднапованих на Косову и Метохији спремне да се помире са албанским породицама, али да се никада неће помирити са злочинцима.

Колона од неколико стотина грађана упутила се ка "зиду плача" испред Дома Народне скупштине, који ће такође, како су најавили, прекрити црном тканином.

Број коментара 8

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
8° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво