Повереница: Полиција добар партнер у борби против дискриминације

Препознавање дискриминације и исправно реаговање када се она деси од изузетног су значаја у раду запослених у Министарству унутрашњих послова, посебно за службенике који су у свакодневној комуникацији са грађанима, изјавила је повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић.

Данашњим семинаром и радионицом на Дивчибарама завршава се обука "Препознавање и реаговање на дискриминацију" намењена полицијским службеницама и службеницима, а у организацији Повереника за заштиту равноправности и Мисије ОЕБС-а у Србији.

Јанковићева је додала да су на основу евалуације овог циклуса обуке приметни велики помаци и напредак, пре свега захваљујући доброј сарадњи са МУП-ом, показаним интересовањем полазника и развијеној свести о значају унапређења поштовања људских права у нашем друштву, додаје се у саопштењу из Кабинета Поверенице.

"Полиција је показала да нам је добар партнер у борби против дискриминације и сасвим сигурно ћемо наставити сарадњу кроз едукацију и обуке службеника запослених у Министарству и у другим градовима Србије", истакла је повереница Јанковић.

Тренинзи су реализовани у осам градова Србије - у Београду, Крагујевцу, Вршцу, Нишу, Новом Саду, Суботици, Новом Пазару и Дивчибарама, а у овом циклусу обуке учествовало је скоро 170 припадника саобраћајне и криминалистичке полиције.

Полазници семинара имали су прилику да се информишу са радом и надлежностима Повереника за заштиту равноправности, упознају са међународним стандардима у области заштите од дискриминације и сазнају резултате истраживања о односу полиције према дискриминацији које је спроведено у оквиру МУП-а.

Такође, предавачи су полазнике упознали са комуникацијским аспектима у примени полицијских овлашћења и указали на специфичне области рада полиције где је повећан ризик од дискриминације, као што је насиље у породици, рад са малолетницима, особама са инвалидитетом, припадницима ЛГБТ заједнице.

У оквиру семинара одржаване су и радионице "Појам и облици дискриминације", где су се на практичним примерима и у интерактивном раду обучавали за рад на терену, додаје се у саопштењу.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
15° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво