УН: Србија напредује у заштити кулутрне разноликости

Тим Уједињених нација у Србији саопштио је да је Србија преузела значајне кораке на пољу унапређења статуса најстигматизованијих заједница у земљи.

На светски дан културне разноврсности за дијалог и развој, Тим УН у Србији подсећа да је у марту ове године усвојена нова Стратегија за социјалну инклузију Рома за период од 2016-2020. године, чиме се успотавља широк дијапазон области у којима треба даље да се настави са радом.

Додаје се и да је Канцеларија високог комесара УН за људска права у Женеви објавила нови филм о адекватном становању, који приказује случај више од 60 ромских породица из Србије које, захваљујући поштовању Међународног договора о економским, социјалним и културним правима, нису биле исељене.

Генерални директор Унеско Ирина Бокова рекла је поводом да слављење културне разноликости значи отварање нових изгледа за одрживи развој и промовисање креативних индустрија и културног предузетништва као потенцијала за отварање милиона нових радних места широм света - посебно за младе људе, а нарочито за жене.

Како се преноси у саопштењу, Бокова је додала да култура представља покретач одрживог развоја и да је као таква препозната у новој Агенди одрживог развоја до 2030. године, коју су Уједињене нације усвојиле.

"Култура пружа јединствену могућност за повезивање економских и социјалних аспеката развоја - културна добра и услуге имају идентитете, референтне тачке и вредности, а уједно омогућавају милионима креатора, уметника да живе од њиховог рада", навела је Бокова.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 19. септембар 2024.
24° C

Коментари

Re: Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Steta
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Re: Ко би свијету угодио
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Knjiga
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи
Komentar
Амазоновим „Прстеновима моћи" нема помоћи