Више од 500 тражилаца азила су деца

Извршни директор Центра за заштиту и помоћ тражиоцима азила Радош Ђуровић каже за РТС да су више од 500 тражилаца азила у Србији деца, док је више од 400 њих без пратње и они најбрже одлазе из центара за прихват азиланата.

Ђуровић је, гостујући у Јутарњем програму РТС-а, рекао да деца дођу до центра за азил и врло брзо нестану, што говори о томе да постоји организован систем кријумчарења људи.

"Да ли је у питању трговина људима, ми не можемо са сигурношћу рећи", нагласио је Ђуровић.

Додао је да су та деца често укључена у ланце просјачења, принудног рада, да би одрадили свој пут до Европе.

"Деца кажу да су свесни да иду у неизвесност, али да овај пут нема алтернативу, да су вољни да раде и годинама, јер је живот у земљама из којих долазе за њих немогућ", рекао је Ђуровић.

То што је Немачка прогласила Србију земљом сигурног порекла смањиће, како каже, број тражилаца азила из Србије у Немачкој.

Ђуровић објашњава да ће се убудуће брзо завршавати процедуре, тако да ће грађани Србије који су затражили азил у Немачкој брзо завршавати поступак и они који добију азил остајати, док ће остали брзо бити врћани кући.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
10° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво