петак, 10. феб 2012. | Изаберите писмо: Latinica



 

Насловна > Вести > Друштво > Стигло пролеће

субота, 20. мар 2010, 07:25 -> 18:37

Стигло пролеће

Пролеће на северној Земљиној полулопти почело је у 18 часова, 32 минута и 12 секунди. У недељу, 28. марта, почиње летње рачунање времена.

Данас у 18 часова, 32 минута и 12 секунди почело је пролеће на северној Земљиној полулопти. У исто време, за становнике јужне Земљине полулопте почела је јесен.

Буђење раног пролећа

На дан пролећне равнодневнице обданица и ноћ нису једнаке дужине, јер Земља поседује атмосферу која уздиже Сунце изнад хоризонта.

Обданица данас траје 12 часова и девет минута, а ноћ 11 часова и 51 минут.

Пролеће је једно од годишњих доба које по конвенцији на северној Земљиној полулопти траје током дела марта, целог априла, маја и дела јуна.

На јужној Земљиној полулопти пролеће траје током дела септембра, целог октобра, новембра и дела децембра.

У недељу, 28. марта, почеће и летње рачунање времена, када ће се казаљке на часовницима померити за сат унапред.

Време у два сата ујутро рачунаће се као три сата, речено је Танјугу у Дирекцији за мере и драгоцене метале Министарства економије и регионалног развоја.

Према важећем закону, летње рачунање времена у Србији почиње последње недеље у марту, а завршава се последње седмице у октобру.

1
коментари број коментара 2 | cwпошаљи коментар
(субота, 20. мар 2010, 23:04)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Proleće!

Pohvale za ovaj video snimak!

1
(субота, 20. мар 2010, 09:47)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

napokon

Posle hladne i duuge zime stize zivot, energija ulazi u sve delove prirode pa tako i nas.

1
1