Тепић: Службеници и амбасадор у Либији страдали због трговине оружјем

Функционерка Странке слободе и правде Мариника Тепић затражила је од председника Србије да одговори на питање од када је отац министра Небојше Стефановића запослен у фирми ГиМ, као и о чему је разговарао са власником те фирме, Гораном Тодоровићем, непосредно уочи емисије "Упитник" на РТС-у.

Мариника Тепић је поновила тврдње да страдање двоје службеника амбасаде Србије у Либији, Слађане Станковић и Јовице Степића, као и амбасадора Оливера Потежице имају везе са "трговином оружјем највишег државног врха".

Тепићева је на конференцији за новинаре у Скупштини Србије оптужила председника Србије да је 2013. године као министар одбране лично посредовао у трговини оружјем "између Либије и трговца оружјем Слободана Тешића, а да је последица тога било страдања двоје службеника и амбасадора Потежице".

Износећи ове тврдње Тепићева се позвала на сведоке, не наводећи ко су они.

Рекла је да је тај посао требало да за државу обави СДПР, али да је посао пребачен на фирму са Кипра са којом је повезан Тешић и да су, каже Тепићева, сведоци потврдили да је последица тог дила управо страдање службеника и амбасадора Србије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

четвртак, 25. април 2024.
9° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво