Ђорђевић са представницима Светске банке

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић разговарао је са представницима Светске банке о промовисању и активностима у области родне равноправности на националном и регионалном нивоу.

Том приликом министар Ђорђевић истакао је да су сви закони у Србији антидискриминаторни и да Србија има много боље резултате у тој области него друге земље у региону.

"Србија сарађује са Шведском и другим скандинавским земљама у жељи да достигне светске стандарде у свим областима, да напредујемо по сваком питању, а поготово када је реч о равноправности полова.

Тренутно радимо на изради Закона о родној равноправности, у сарадњи са Шведском, за коју сматрамо да је у томе најбоља и да има највеће стандарде, а у току су и измене и допуне Закона о спречавању дискриминације", рекао је Ђорђевић, саопштено је из Министарства.

Министар је додао да ће се паралелно радити на плану информисања јавности, вођењу медијских кампања и едукације, а све у циљу подизања свести грађана и грађанки о родној равноправности.

Ђорђевић је напоменуо и да је Србија пример како жене могу бити на високим позицијама и да тај посао воде врло успешно, као и да Србија може бити пример и неким земљама ЕУ.

Руководилац програма Светске банке и руководилац тима у посети Србији Марко Хернандез представио је анализе које су потребне за формирање иновативног механизма за равноправност полова и истакао да је област унапређења родне равноправности важна за придружење Републике Србије Европској унији, поготово из поглавља 19 и 23.

Број коментара 3

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво