Брнабић: О изручењу Маровића одлучују правосудни органи

Премијерка Србије Ана Брнабић изјавила је да ће одлуку о захтеву Црне Горе за изручење некадашњег високог функционера црногорске владајуће ДПС Светозара Маровића донети правосудни органи.

Одговарајући на питање новинара у Софији о односима са Црном Гором и случајем "Маровић", Брнабић је навела да је Србија увек отворена за дијалог и да она има одличну и сталну комуникацију са премијером Црне Горе.

"Што се тиче изручења то је до правосудних органа и она је ван домета Владе Републике Србије", прецизирала је Брнабићева.

Она је нагласила да у односима са Црног Гором не постоје проблеми.

"Важно је да имамо сталну комуникацију, отворен дијалог и да сви заједно стално радимо на томе да регион буде стабилан. Без стабилног региона и без перцепције да је регион стабилан нико неће моћи да иде напред", нагласила је премијерка.

Црна Гора је прошле године расписала потерницу за некадашњим Светозаром Маровићем и његовим сином Милошем, због издржавања затворске казне на коју су осуђени након малверзација у Будви којим је нанета вишмилионска штета локалном буџету.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 27. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво