Габријел у Приштини: Србија треба да призна независност КиМ

Немачки шеф дипломатије Зигмар Габријел рекао је у Приштини да би Србија требало да прихвати независност Косова како би ушла у ЕУ, преноси "Ројтерс".

"Ако Србија жели да напредује ка ЕУ, примарни услов је изградња владавине закона, али природно такође и прихватање независности Косова", казао је Габријел на заједничкој прес-конференцији са косовским премијером Рамушем Харадинајем, наводи британска агенција.

"То је централни услов да се иде ка Европи", рекао је, према Ројтерсу, Габријел.

Како агенција преноси, Габријел је додао да је то исто поручио званичницима Србије раније током дана у Београду.

Габријел је додао да ће његова земља помоћи да Косово призна још пет земаља, чланица ЕУ, које то нису учиниле - Шпанија, Румунија, Кипар, Грчка и Словачка, наводи Ројтерс.

"Природно, омогућити чланство у ЕУ је крајњи циљ. Један од услова за то биће убедити пет земаља ЕУ које не признају Косову да такво признање има смисла пошто је Косово никада више неће бити део Србије", истакао је Габријел.

"Чланство у ЕУ је ‘вин-вин‘ ситуација за све", рекао је Габријел, преноси британска агенција.

Број коментара 10

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 24. април 2024.
11° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво