Стојановић: Нећемо гласати за демаркацију

Потпредседник косовске владе Бранимир Стојановић рекао је за РТС да представници Срба у косовској скупштини неће гласати за демаркацију са Црном Гором.

У изјави РТС-у Бранимир Стојановић је рекао да се већ дуже време води игра између ПДК и ЛДК ко је крив што демаркација не може да се усвоји и истакао да представници Срба у косовској скупштини неће гласати за то.

"Више је него јасно да представници Срба у косовској скупштини неће гласати за то али и они сами имају проблем са својим посланицима како да их убеде да за то гласају", оцењује потпредседник косовске владе.

Истиче да то што се одупиру захтевима види као борбу за личне ускопартијске интересе и процене ко ће на наредним изборима боље проћи.

"Очигледно да им није суштински стало шта ће се дешавати са институцијама нити са суштинским напретком који би могао да се деси на КиМ већ искључиво дневно политичка процена ко може имати боље позиције и више утицаја и власти у некој наредној влади", навео је Стојановић.

Оцењује да је косовска влада "болесник на апаратима" и да се само поставља питање ко ће искључити те апарате и огласити да влада не постоји.

"Постоји и надметање између ПДК и ЛДК ко ће бити оптужен за то", навео је Стојановић.

Оцењује да су избори неминовни и да је то "више него јасно", а да се само поставља питање "ко ће бити тај кривац који је искључио апарате".

"Ништа друго се данас неће дешавати. Да ли ће косовска влада пасти данас или за недељу дана сасвим је небитно. Јасно је да се иде на нове изборе а ко ће и како ће се приказати међународној заједници као конструктиван а ко као неконструктиван то је борба коју Албанци воде између себе и нас то не интересује", објашњава потпредседник косовске владе.

Истиче да Србе интересује да се спроведе оно што је договорено коалиционим споразумом.

"Очигледно да са друге стране не постоји воља за тако нешто и када подвучемо црту можда је и боље да ова влада падне, па да у некој новој консталацији пробамо да више урадимо за наш народ", наводи Стојановић.

Истиче да није скоро ништа испуњено од оног што је српска заједница тражила.

"Процес повратка је стао, наши људи су и даље имовинско правно потпуно незаштићени, црква је у тешком положају не може да обнавља своје храмове, нисмо формирали нове општине за које су се обавезали да ће бити формиране и нисмо урадили најважнију ствар а то је формирање заједнице српских општина кoja je кључна тачка споразума", закључио је потпредседник косовске владе.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 04. мај 2024.
17° C

Коментари

Prodajem
Ако пронађете ову новчаницу одмах идите код нумизматичара
C.T. Toraksa
Поштујте правила пре давања крви на анализу
Adaptacija
„Буђење пацова“ – ново рухо филмског класика Живојина Павловића
slobodan izbor ishrane
Главни град Финске избацује месо како би заштитили климу, осим у ретким изузецима
Prijava za kviz Slagalica
Пријавите се