Дачић: Тражити ревизију пресуде враћање у прошлост

Министар спољних послова Србије Ивица Дачић рекао је у Љубљани да је тражење ревизије пресуде хашког суда политички штетно те да је упитно има ли члан Председништва БиХ који представља бошњачки народ легитимитет за предлог ревизије пресуде Међународног суда правде о одговорности Србије за геноцид у Сребреници 1995. године.

"То је враћање у прошлост, контрапродуктиван и политички штетан потез", рекао је Ивица Дачић додавши да је Међународног суда правде (МСП) већ донео важећу пресуду да Србија није учествовала у сребреничком геноциду, преноси Хина.

Дачић је, одговарајући на то питање новинарима након сусрета са словеначким шефом дипломатије Карлом Ерјавцем, на чији је позив боравио у билатералној посети Словенији, истакао да је за БиХ најважније да буде очувана онако како је дефинисана Дејтонским споразумом.

Такође је додао да је упитно да ли има Бакир Изетбеговић, који у Председништву БиХ представља Бошњаке, "политичку легитимацију" за улагање захтева за ревизију пресуде, што у БиХ и у њеним односима са Србијом може да има негативне последице.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
14° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво