Настављају се разговори Београда и Приштине

Од понедељка тимови Београда и Приштине преговарају у Бриселу о примени споразума о телекомуникацијама. Разговара се о броју локација за базне станице јужно од Ибра и о фреквенцијама, што се директно односи на покривеност српских средина сигналом наше компаније.

У Канцеларији за КиМ кажу да београдски преговарачки тим није прихватио да српске средине буду ограничене на 2Г технологију без интернета и само на гласовне позиве, што је Приштина покушала да наметне, и на тај начин дискриминише кориснике српске компаније у покрајини.

Саопштено је и да је Србија спремна да Приштини уступи на коришћење један позивни број за географску област уколико се обезбеди, пре свега, трансфер имовине "Телекома Србија" у покрајини на ћерку компанију и њено несметано функционисање на читавом Космету.

Косовски премијер Иса Мустафа тврди да ће "Међународна унија за телекомуникације, а не Београд, Приштини дати међународни позивни број који је затражила Аустрија".

Како се очекује, представници Београда и Приштине данас би требало да заврше разговоре и саопште има ли договора.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 19. април 2024.
7° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво