Читај ми!

"Султан" под истрагом

Сулејман Селими, некадашњи командант ОВК и Косовског заштитног корпуса под истрагом Еулекса. Селими, истовремено, постао амбасадор у Тирани. Еулекс води истрагу о догађајима у Дреници 1999. године.

Један од команданата Ослободилачке војске Косова, Сулејман Селими, познат по ратном надимку "Султан" предмет је истраге Еулекса о догађајима у Дреници 1999. године, пишу приштински медији.

Истрага против Селимија покренута је на основу исказа неименованог сведока, који се тренутно налази у Немачкој, али још увек није јасно о каквим се оптужбама ради.

Сулејман Селими је данас предао акредитивно писмо албанском председнику Бамиру Топију, јер је постављен за косовског амбасадора у Тирани.

Селими је почетком 1999. године, скоро два месеца био главни командант ОВК, али је експресно смењен када је Агим Чеку пристао да командује том герилском формацијом. Пре тога био је командант ОВК у Дреници.

Током и после рата важио је за једног од кључних играча у "Дреничкој групи", раме уз раме са Хашимом Тачијем, Кадријем Веселијем, Самијем Љуштакуом, Аземом Суљом, Џавитом Халитијем.

 

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 26. април 2024.
12° C

Коментари

Istina
Зашто морамо да славимо Осми март
Re: Ministarka zdravlja????
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Мајка
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
Rad s ljudima
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво
'Ako smo pali, bili smo padu skloni.'
Акушерско насиље – чије је ћутање неопростиво