петак, 10. феб 2012, 14:02 -> 15:07
СНС: Уредбом се "гаси Србија"
Српска напредна странка критиковала је Уредбу о смањењу потрошње електричне енергије уз тврдњу да "Влада њоме гаси Србију", а да ће се штете у индустрији мерити милионима.
Уредбу о смањењу потрошње електричне енергије критиковала је Српска напредна странка уз тврдњу да "влада њоме гаси Србију", а да ће се штете у индустрији мерити милионима.

"Лаж је да нема рестрикција, почеле су када су индустријски потрошачи морали са смање потрошњу", рекла је на конференцији за новинаре члан Председништва СНС Зорана Михајловић. Резултат ће, тврди она, бити штета од неколико милиона.
"Они који воде енергетски и рударски сектор треба да буду предмет истраге, а не дивљења због тога што грађанима на кашичицу дају енергију. То им је дужност по закону", навела је Михајловић.
Она је оценила да наредбе о смањењу потрошње и најаве рестрикција "нису последице зиме, већ корупције и криминала".
Напредњаци, додала је, већ годинама говоре о проблемима у енергетском сектору.
Према њеним речима, 20 година није изграђен ниједан електроенергетски објекат, потрошња је у последњих 10 година порасла за 13 одсто, а увоз осам пута.
"Морате бити потпуно неспособни или дубоко корумпирани да не изградите ниједан објекат, а имате пројекције о расту потрошње", навела је Михајловић.
Она је, одговарајући на питања новинара, позвала, како је рекла, "праве социјалисте" да на предстојећим изборима не гласају за Социјалистичку партију Србије, већ за напредњаке.
"Уредићемо енергетски сектор, али и сектор социјалне правде, тако да пензионери и радници неће били понижавани", рекла је Михајловићева.
