субота, 26. мај 2012. | Изаберите писмо: Latinica



 

Насловна > Вести > Политика > Динкић: Кључ је пореска реформа

четвртак, 09. феб 2012, 16:43 -> 17:56

Динкић: Кључ је пореска реформа

Уједињени региони Србије у свом предизборном програму предлажу пореске реформе и ефикаснију управу, каже лидер УРС-а Млађан Динкић.

Лидер Уједињених региона Србије Млађан Динкић рекао је да је кључ садржине њихове економске платформе пореска реформа и залагање за бољу и ефикаснију управу.

Dinkic.jpg

Динкић је рекао да ће УРС предложити укидање појединих парафискалних намета којих је сада, рачунајући републичке и локалне, 230.

"Предложићемо укидање фирмарина и накнада за грађевинско земљиште, јер је то, у ствари, дупли порез на имовину", рекао је Динкић на представљању економске платформе УРС-а привредницима у Нишу.

Динкић је казао да се УРС залаже да све таксе које сада појединачно уводе министарства буду под контролом Министарства финансија.

"Предлажемо да се порез на додату вредност (ПДВ) не наплаћује више одмах по фактурисању, већ када се наплати роба или услуга", казао је он и додао да би то олакшало живот малим и средњим предзећима у којима је запослено милион људи.

Динкић је рекао да треба формирати јединствени инспекторат који би координирао рад свих инспекција. "За то нам је потребно озбиљније вођење владе, јак премијер и јак министар финансија", нагласио је лидер УРС-а.

Он је рекао да привредници најчешће имају примедбе на Закон о јавним набавкама, као и да се често жале на судство.

Динкић сматра да треба прихватити идеју да се лојалне компаније, које редовно исплаћују плате, порезе и доприносе, посебно награде и да се прихвати идеја да се ПДВ враћа извозницима у року од седам дана, а не у року од 15 дана, како је сада.

1
коментари број коментара 7 | cwпошаљи коментар
(субота, 11. феб 2012, 00:40)
bojan_sd [нерегистровани]
oпошаљи одговор

kljuc

za ovu vladu je jeduni kljuc da PDV bude 99%

1
(петак, 10. феб 2012, 07:35)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Kljuc

Ja mislim da je kljuc da bar na neko vreme g. Dinkic nestane sa politicke scene.

1
(петак, 10. феб 2012, 01:29)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Besplatne akcije

Slazem se sa gospodinom Dinkicem. Ali prvo neka obezbedi (ali ne iz nasih dzepova)makar deset posto novca od onih 1 000 evra obecanih besplatnih akcija. I sve ce biti u redu, moze i reforma i sve. Ali ovako, zaista, sto je mnogo mnogo je. Srbiji, nazalost, treba prinudna uprava stranih investitora, menadzera i direktora. A ne da nam MMF odlazi bez postignutih tehnickih dogovora. I ako cemo u recesiju, pre bilo kakve poreske reforme, da se smanji administracija, da se zamrznu plate u javnom sektoru i svi troskovi javnog sektora. A dajte privatnicima da disu i rade.

1
(петак, 10. феб 2012, 00:54)
Миксер [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Ништа ново

Кад год прочитам неку изјаву човека са слике, увек се насмејем. То како човек сам себи изиграва опозицију, то је комедија. Пред сваке изборе предлагао је нова револуционарана решења која функционишу само у теорији. Због таквих стручњака, ту смо где смо.

1
(четвртак, 09. феб 2012, 21:49)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Već viđeno

Da je suština u poreskim reformama, čuli smo od naprednjaka. Gospodin Dinkić nam je mnoge reforme nudio i uvodio i ni sa jednom se nismo usrećili-

1
(четвртак, 09. феб 2012, 18:56)
Мој град Ваљево [нерегистровани]
oпошаљи одговор

прохујало са вихором

Па би ли Динкић до скоро на власти, што не уради нешто тада!

1
(четвртак, 09. феб 2012, 17:29)
anonymous [нерегистровани]
oпошаљи одговор

Zašto sad

Zašto sad pred izbore Dinkić menja ono što je sam doneo .

1
1