петак, 03. феб 2012, 10:10 -> 13:19
Расмусен: Наставити дијалог о Косову
Дијалог је историјска шанса Београда и Приштине, рекао Андерс Фог Расмусен. Генерални секретар НАТО-а похвалио мисију Кфора.
Генерални секретар Северноатлантског савеза Андерс Фог Расмусен изјавио је јутрос, пред почетак другог дана заседања министара одбране земаља чланица НАТО-а у Бриселу, да је наставак дијалога Београда и Приштине "од виталног значаја".

"Дијалог је историјска шанса да се изгради боља будућност за све људе на Косову", рекао је Расмусен уочи министарског састанка, на коме ће данас бити речи о ситуацији на северу Косова.
Поред министара НАТО-а, данашњем састанку присуствују и министри осталих земаља чији се војници налазе у саставу Кфора.
Расмусен је оценио да мисија Кфора представља "одличан пример" напора Алијансе да обезбеди услове за "безбедно, демократско и мултиетничко Косово".
Он је подсетио да је прошле године на северу дошло до "ерупције насиља" и изразио подршку мисији Кфора.
Министри ће данас на другом делу седнице поново разговарати о ситуацији у Авганистану, о којој су расправљали и током јучерашњег заседања.
Дводневни министарски састанак у седишту НАТО-а треба да припреми терен за самит шефова држава и влада који ће се у мају одржати у Чикагу.
