subota, 26. maj 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Sport > Vaterpolo > "Delfini" ubedljivi i protiv Nemaca

subota, 04. sep 2010, 13:35 -> 16:25

"Delfini" ubedljivi i protiv Nemaca

Srpski vaterpolisti su izgleda najbolje sačuvali za kraj. U poslednjem meču grupne faze takmičenja "delfini" su, posle najbolje igre prikazane u dosadašnjem toku Evropskog prvenstva, ubedljivo savladali reprezentaciju Nemačke, rezultatom 17:3. Najbolji strelci Filipović i Udovičić sa po tri pogotka.

Silovito kako su počeli, srpski "delfini" su i završili takmičenje po grupama. U poslednjem kolu Grupe B izvojevana je ubedljiva pobeda nad Nemcima rezultatom 17:3, po četvrtinama 4:2, 5:0, 2:0, 6:1.

vaterpolo.jpg

Iako se od protivnika očekivao jači otpor, već u drugoj četvrtini koju je Srbija dobila sa 5:0 bilo je jasno da će ovo biti samo još jedan trening Udovičićevih izabranika.

Dok su u prvoj četvrtini koju su izgubili sa 4:2 "panceri" i prikazali neku igru, ona se raspala već u nastavku meča.

"Delfini" su prosto oduvali Nemce u drugih sedam minuta meča. Do izražaja je tada došla čvrsta odbrana koja nijednom nije popustila, dok su u napadu viđeni veoma atraktivni golovi, poput onih koje su postigli Prlainović iz velike daljine, i Gocić na asistenciju Filipovića.

vaterpolo-1.jpg

I u nastavku odbrana Srbije bila je neprobojna za nemačke vaterpoliste. Ni u trećem periodu "delfini" nisu primili nijedan pogodak. Ipak, i "panceri" su podigli nivo svoje odbrane pa su Udovičićevi izabranici "samo" dva puta poentirali.

U poslednjoj četvrtini srpski vaterpolisti  nisu ponovili greške iz prošle utakmice, kada su pustili Makedoncima da postignu čak šest golova, ovaj put odbrana je u tom periodu samo jednom popustila.

Nemci su oproštajni pogodak dali na sredini poslednje četvrtine, a tih sedam minuta, napad "delfina" bio je nemilosrdan i postigao čak šest pogodaka, a istakao se Vapenski sa dva gola.

vaterpolo-3.jpg

Može se reći da je protiv Nemaca prikazana do sada najbolja igra srpske reprezentacije na šampionatu. Nije bilo ni sekunda opuštanja ceo meč, a srpski vaterpolisti "rešetali" su protivnički gol do poslednje sekunde meča.

Ohrabruje činjenica da je igra cele ekipe u usponu, a forma je izgleda tempirana za pravi momenat, kada počnu borbe u eliminacionoj fazi takmičenja.

vaterpolo-4.jpg

Srbija je ovom pobedom najverovatnije zauzela drugo mesto u grupi B i čekaće rasplet u Grupi A, odakle će joj trećeplasirana ekipa biti protivnik u borbi za polufinale.

Najbolji strelci u srpskoj reprezentaciji bili su Udovičić i Filipović sa po tri pogotka, Rađen, Gocić, Nikić i Vapenski postigli su po dva gola, dok su Aleksić, Prlainović i Pjetlović postigli gol manje.

vater-polo-2.jpg

 

1
komentari broj komentara 37 | cwpošalji komentar
(ponedeljak, 06. sep 2010, 13:30)
бесан [neregistrovani]
opošalji odgovor

Јесен српског спорта...

...да,само нам тенисеркице кваре просек!

1
(ponedeljak, 06. sep 2010, 13:16)
бесан [neregistrovani]
opošalji odgovor

Иронија 2.

...Жене највише воле ватерполисте да гледају иако им из воде вири само капица!

1
(ponedeljak, 06. sep 2010, 11:08)
Tasha [neregistrovani]
opošalji odgovor

I ja trazim da kupim

I ja trazim da kupim njihov bade mantil. Ali jos uvek nisam uspela da nadjem. Kupaci bas i ne mogu, sem ako ga ne naprave i u zenskoj varijanti. :)

Svaka cast njima, ali RTS bi mogao malo vise utakmica da prenosi.

1
(ponedeljak, 06. sep 2010, 09:21)
Nostradamus [neregistrovani]
opošalji odgovor

vaterpolo

Cestitke srpskim vaterpolistima za odliche igre na ovim prvenstvu.
U Njemackoj je ovaj sport skoro potpuno nepoznat, u medijima se o trenutnom prvenstvu uopste ne govori, tako da je za razliku od nas ovde u Njemackoj vaterpolo potpuno bezznacajan.
Kad sam jednom aktivnim fudbaleru trece lige objasnjavao kakav je to sport, on je odgovorio: "aha, vidio sam to par puta, to je ono sto plivaju i loptom gadjaju gol"

1
(ponedeljak, 06. sep 2010, 07:13)
Maksim [neregistrovani]
opošalji odgovor

EEE!

Wow wow wow, polako sad igramo protiv braca Crnogoraca u cetvrt-finalu. To svi znamo da nece biti lako. Napred Srbijo!

1
(nedelja, 05. sep 2010, 22:56)
Чича из Шумадије [neregistrovani]
opošalji odgovor

Све сте у праву

Тачно, јесте јесен српска, али ова победа над немцима, није ми јасно, да ли немци немају играче, да их овај спорт не привлачи, шта је разлог ДА СУ ОВАКО ЛОШИ.......
Е, знам да смо добри, али оволико...

1
(nedelja, 05. sep 2010, 22:21)
Piperi, [neregistrovani]
opošalji odgovor

braca

samo naprijed braco!!!!!!!!!!
PIPERI su uz vas.zivela srbija

1
(nedelja, 05. sep 2010, 21:56)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Srbija-gace

gace imaju da se kupe na Banjici u turbo radnji :)

1
(nedelja, 05. sep 2010, 20:04)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

jesen

neko je rekao da ce ovo biti srpska jesen u sportu i ja to postujem!!!

1
(nedelja, 05. sep 2010, 18:21)
anonymous [neregistrovani]
opošalji odgovor

Najlepse gacice

Gde ima da se kupe srpske gacice treba mi za more u Ljepu njihovu NAPRED DELFINI.

1
1