Dramatični preokreti u Vašingtonu i Filadelfiji

U vrlo dramatičnom meču punom obrta Čikago je na gostovanju savladao Vašington sa 110:109 posle produžetka. Sličnim rezultatskim obrtima pobede su odneli Oklahomanad Memfisom sa 126:122 i Denver nad Orlandom sa 113:104.

U Vašingtonu su domaćini vodili sa 18 poena prednosti u poslednjoj četvrtini i kada se učinilo da neće biti neizvesnosti u ishodu meča, usledio je preokret.

Čikago je uspeo da smanji razliku, a potom i izjednači u poslednjoj sekundi i izbori produžetak.

Neizvesna borba se vodila i u produžetku a gosti su na devet sekundi do kraja došli do prednosti od 110:109. Vašington je potom imao dve prilike da dođe do vođstva ili bar izbori novi produžetak, ali im to nije pošlo za rukom.

U pobedničkom timu Čilaga najefikasniji je bio Lauri Markanen sa 31 poenom i devet skokova, a pratio ga je Zak Lavin sa 24 poena. Na drugoj strani Davis Bertans je ubacio 26 poena, a Bredli Bil je dodao 22 poena.

Sličan ritam i preokreti viđeni su i na meču Filadeldije i Majamija u kome su gosti slavili sa 108:104.

Domaćini su sigurno ušli u meč i došli do dvocifrene prednosti, ali su je zadržali samo do pred kraj prvok povuvremena kada tim Majamija uspeva da načini preokret.

U nastavku Majami bez većih problemaodržava prednost, da bi početkom poslednjih 12 minuta imao i 16 poena prdnosti.

Filadelfija je uspela u završnici da smanji na koš razlike, ali je pobedu Majamija potvrdio Adebajo sa linije za slobodna bacanja.

Tim Majamija po efikasnosti je predvodio Kendrik Nan sa 26 poena, a Bem Adebajo dodao je 23 poena uz devet skokova.

Na drugoj strani Džoel Embid je imao dabl-dabl učinak sa 22 poena i 19 skokova.

Gotovo identična situacija bila je i u pobedi Oklahome nad Memfisom sa 126:122. 

Memfis je imao prednost i od 21 poena u trećoj deonici, ali Oklahoma je zagospodarila terenom u poslednjih 12 minuta i došla do preokreta.

Na minut do kraja bilo je 120:120. Oklahoma je preuzela inicijativu, bila je sigurnija u šutu iz igre i došla do pobede.

Pobednike je opet predvodio Denis Šruder koji je imao 31 poen, tri skoka i sedam asistencija. U dresu Grizlisa Jonas Valančijunas je imao 24 poena, devet skokova i tri asistencije. Marko Gudurić nije igrao.

Klivlend Kavalirsi uspeli su da se odupru svim naletima Šarlot Hornetsa i slave sa 100:98. Posle 13 poraza u nizu, košarkaši Nju Orleansa su konačno slavili bez većih problema savladavši Minesota Timbervulvse sa 107:99. 

Denver je posle velikog preokreta u poslednjem delu utakmice nadigrao Orlando sa 113:104, a Nikola Jokić je ostvario dvostruki dvocifren učinak sa 18 poena, 9 skokova i 12 asistencija.

Rezultati utakmica:

Klivlend - Šarlot 100:98
Detroit - Toronto 99:112
Filadelfija - Majami 104:108
Vašington - Čikago 109:110 posle produžetka
Minesota - Nju Orleans 99:107
Oklahoma - Memfis 126:122
Denver - Orlando 113:104
Dalas - Boston 103:109
Portland - Golden Stejt 122:112

Tabela Istočne konferencije: Milvoki 24-4, Boston 18-7, Majami 20-8, Toronto 19-8, Filadelfija 20-9, Indijana 19-9, Bruklin 15-12, Orlando 12-16, Šarlot 13-18, Detroit 11-17, Čikago 11-19, Vašington 8-18, Njujork 7-21, Klivlend 7-21, Atlanta 6-22.

Tabela Zapadne konferencije: LA Lejkers 24-4, LA Klipers 21-8, Denver 18-8, Dalas 18-9, Hjuston 18-9, Juta 16-11, Oklahoma 13-14, Sakramento 12-15, Portland 12-16, Finiks 11-16, Minesota 10-16, San Antonio 10-16, Memfis 10-18, Nju Orleans 7-22, Golden stejt 5-24.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 26. јул 2025.
28° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом