Jokićeva najlošija utakmica u karijeri – šest faulova za 16 minuta

Nikola Jokić imao je košmarnu noć u Juti u kojoj je odigrao možda i najlošiju utakmicu u karijeri. Jokićev Denver je poražen od džezera rezultatom 118:108, a srpski centar na terenu je proveo samo 16 minuta.

Razlog tome nije bila odluka trenera, već Nikoline lične greške zbog kojih je prerano završio utakmicu.

Brzo je zaradio četiri faula i morao da veći deo utakmice presedi na klupi, da bi početkom četvrte ušao u igru i ekspresno napravio još dva, što je značilo da se neće vraćati na parket.

I dok je bio u igri nije previše pomogao, promašio je pet od šest šuteva iz igre i oba slobodna bacanja koja je imao, pa je na kraju njegova statistika izgledala ovako – dva poena, pet skokova, dve asistencije i po jedna ukradena lopta i blokada.

Ekipa Majka Melouna doživela je drugi uzastopni poraz i ugrozila drugu poziciju na Zapadu, ali je imala sreće jer je glavni konkurent Hjuston u poslednjim sekundama izgubio od Oklahome, zahvaljujući poenima Pola Džordža.

Sada obe ekipe imaju učinak 53-28 i, da bi overili drugu poziciju na kraju regularnog dela sezone, nagetsima je potreban trijumf u poslednjem kolu protiv Minesote.

Timbervulvsi su pre godinu dana, takođe u poslednjem meču, srušili nade Denvera da će se naći u plej-ofu, a sada je ponovo sudbina delom u njihovim rukama. U slučaju da pobede, tim iz Kolorada gubi prednost domaćeg terena u kasnijoj fazi doigravanja.

Međutim, ako Jokićev tim slavi, a Portland pobedi Sakramento, nagetsi sigurno u prva dva kola plej-ofa ne mogu da se sastanu sa aktuelnim šampionom Golden stejtom, kao ni Hjustonom.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

петак, 25. април 2025.
18° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом