Džikić: Mega je ozbiljan tim; Milojević: Ne pobeđuje uvek kvalitetniji

Trener košarkaša Partizana Aleksandar Džikić rekao smatra da je naredni rival njegove ekipe u Superligi Srbije, ekipa Mega Leksa, ozbiljan protivnik. Dejan Milojević, trener Mege, veruje da će njegova ekipa imati šansu da pobedi crno-bele.

"Mega ima talentovanu ekipu, koja ima veliki potencijal, ozbiljan su protivnik", rekao je Džikić za sajt kluba.

Košarkaši Partizana sutra gostuju Megi u utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

U dosadašnjem toku domaćeg prvenstva, Partizan je zabeležio pet trijumfa i jedan poraz, dok Mega Leks trenutno ima skor 3/3.

"U odnosu na naše mečeve u Jadranskoj ligi, pojačali su se pod košem sa vrlo iskusnim Savom Lešićem i povratnikom Predragom Samardžiskim. Rade Zagorac više nije sa njima, ali to otvara dodatni prostor za Ognjena Jaramaza i Kostju Mušidija, i oni takvu priliku dobro koriste. Vlatko Čančar se oporavio i standardizovao, dok Radosav Spasojević pokazuje zašto je dobio priliku u njihovoj ekipi", rekao je Džikić.

Trener Mega Leksa Dejan Milojević veruje da će njegova ekipa imati šansu da pobedi crno-bele.

"U petak igramo izuzetno bitan meč protiv Partizana koji pored kvaliteta, na svojoj strani ima i iskustvo koje im je ove sezone donelo puno pobeda u tesnim završnicama. Moramo u ovaj duel da uđemo snažno i sa puno agresivnosti u odbrani. Sport je lep zato što ne pobeđuje uvek kvalitetnija ekipa", rekao je Milojević za sajt kluba.

"Ukoliko budemo dali sve od sebe u petak, verujem da ćemo imati šansu za pobedu koja bi imala ogroman značaj u borbi za plasman u Jadransku ligu naredne sezone", rekao je Milojević.

Košarkaš Ognjen Jaramaz, takođe, smatra da njegov tim može do važne pobede u predstojećem duelu.

"Predstoji nam važna utakmica sa Partizanom. Drugi su na tabeli, odmah posle Zvezde. Shodno tome, očekuje nas neizvestan meč, ali se i nadamo da možemo da izdejstvujemo pobedu. Iako smo kroz dosadašnji tok lige oscilirali sa partijama, smatram da smo kvalitetni i sposobni da slavimo u petak i time se približimo ostvarenju cilja, plasmanu u ABA ligu", rekao je Jaramaz.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 04. мај 2025.
21° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом