Svetsko prvenstvo – raspored, rezultati i tabele

Svetsko prvenstvo za rukometašice održava se u Japanu od 30. novembra do 15. decembra. Reprezentacija Srbije izborila je plasman u kvalifikacije za OI, i osvojila šesto mesto na planetarnom takmičenju.

Sledi završnica takmičenja i borbe za plasman. U subotu se igraju mečevi za peto i sedmo mesto, a potom i polufinalni mečevi. U nedelju je finale i meč za treće mesto. 

Završnica takmičenja:

Finale, 15. 12:
Španija – Holandija 29:30

Meč za treće mesto, 15. 12:
Rusija
– Norveška 33:28

Polufinale, 13. 12:
Rusija - Holandija 32:33
Norveška - Španija 22:28

Meč za 5. mesto, 13. 12:
Srbija - Crna Gora 26:28

Meč za 7. mesto 13. 12:
Nemačka - Švedska 24:35

Borba za završnicu:

Grupa 1

Prvo kolo, nedelja 8. 12.
Srbija - Južna Koreja 36:33
Holandija - Nemačka 23:25
Norveška - Danska 22:19

Drugo kolo, ponedeljak 9. 12.
Nemačka - Srbija 28:29
Danska - Holandija 27:24
Južna Koreja - Norveška 25:36

Treće kolo, sreda 11. 12.
Holandija - Južna Koreja 40:33
Srbija - Danska 26:26
Norveška - Nemačka  32:29

Holandija 8
Norveška 6
Nemačka 5
Srbija 5 
Danska 4 
Koreja 2

Grupa 2

Prvo kolo, nedelja 8. 12.
Rumunija - Rusija 18:27
Crna Gora - Japan 30:26
Španija - Švedska 28:28

Drugo kolo, utorak 10. 12.
Rusija - Crna Gora 35:28
Japan - Španija 31:33
Švedska - Rumunija 34:22

Treće kolo, sreda 11. 12.
Španija - Rusija 26:36
Rumunija - Japan 20:37
Crna Gora - Švedska 26:23

Rusija 10
Španija 7
Crna Gora 6
Švedska 5
Japan 2
Rumunija 0

Raspored takmičenja po grupama:

Grupa A

1. kolo
Srbija - Angola 32:25
Holandija - Slovenija 26:32
Norveška - Kuba 47:16

2. kolo
Kuba - Srbija 27:46
Angola - Holandija 28:35
Slovenija - Norveška 20:36

3. kolo 3.12.
Holandija - Kuba 51:23
Slovenija - Angola 24:33
Norveška - Srbija 28:25

4. kolo 5. 12.
Kuba - Slovenija 26:39
Srbija - Holandija 23:36
Norveška - Angola 30:24

5. kolo 6. 12.
Srbija - Slovenija 29:27
Angola - Kuba 40:30
Holandija - Norveška 30:28

Tabela:
Holandija 8
Norveška 8
Srbija 6
Slovenija 4
Angola 4
Kuba 0

Grupa B

1. kolo
Nemačka - Brazil 30:24
Francuska - Južna Koreja 27:29
Danska - Australija 37:12

2. kolo
Brazil - Francuska 19:19
Australija - Nemačka 8:34
Južna Koreja - Danska 26:26

3. kolo
Južna Koreja
- Brazil 33:27
Francuska - Australija 46:7
Danska - Nemačka 25:26

4. kolo
Australija - Južna Koreja 17:34
Nemačka - Francuska 25:27
Danska - Brazil 24:18

5. kolo
Brazil
- Australija 31:9
Nemačka - Južna Koreja 27:27
Francuska - Nemačka 18:20

Tabela:
Južna Koreja 8

Nemačka 7
Danska 7
Francuska 5
Brazil 3 
Australija 0

Grupa C

1. kolo
Crna Gora - Senegal 29:25
Mađarska - Kazahstan 39:15
Rumunija - Španija 16:31

2. kolo
Kazahstan - Crna Gora 21:30
Senegal - Rumunija 24:29
Španija - Mađarska 29:25

3. kolo
Španija
- Senegal 29:20
Mađarska - Crna Gora 24:25
Rumunija - Kazahstan 22:20

4. kolo
Kazahstan - Španija 16:43
Crna Gora - Rumunija 27:26
Mađarska - Senegal 30:20

5. kolo
Crna Gora - Španija 26:27
Senegal - Kazahstan 30:20
Rumunija - Mađarska 28:27

Tabela:
Španija 10 
Crna Gora 8
Rumunija 6
Mađarska 4
Senegal 2 
Kazahstan 0

Grupa D

1. kolo
Japan - Argentina 24:20
Rusija - Kina 26:11
Švedska - Kongo 26:16

2. kolo
Argentina - Rusija 22:35
Kongo - Japan 16:28
Kina - Švedska 19:32

3. kolo
Rusija
- Kongo 34:13
Kina - Argentina 28:34
Švedska - Japan 34:26

4. kolo
Kongo
- Kina 25:24
Japan - Rusija 23:33
Švedska - Argentina 30:23

5. kolo
Japan
- Kina 35:18
Argentina - Kongo 25:16
Rusija - Švedska 30:22

Tabela:
Rusija 10
Švedska 8       
Japan 6 
Argentina 4
Kongo 2    
Kina 0

broj komentara 0 pošalji komentar