subota, 26. maj 2012. | Izaberite pismo: Ћирилица



 

Naslovna > Sport > Peking 2008 > Tenis > Ruske teniserke obeležile Igre u Pekingu

nedelja, 17. avg 2008, 10:25 -> 14:57

Ruske teniserke obeležile Igre u Pekingu

Sve tri medalje na ženskom teniskom turniru na Igrama u Peking, pripale su ruskinjama, koje su na taj način potvrdile dominaciju u ženskom tenisu.

dementijeva-11.jpg

Do zlata je stigla Jelena Dementijeva koja je u finalu uspela da savlada Dinaru Safinu iako je izgubila prvi set. U veoma uzbudljivom meču, Safina je krenula odlično i kada je prvi deo igre dobila rezultatom 6:3 izgledalo je da joj titula neće izmaći. U nastavku je, međutim, došlo do preokreta, za koji je veće zasluge imala Safina nego Dementijeva. Iako za to nije imala nikakvog razloga, Safina je bila neverovatno nervozna, o čemu najbolje svedoči podatak da je napravila neverovatnih 17 dvostrukih servis grešaka.. Pošto je na taj način protivnici praktično poklonila četiri gema, jasno je da je teško mogla da izbegne poraz. Iskusnija Dementijeva uspela je da sačuva hladnokrvnost i u trenucima kada joj nije išlo i na kraju je potpuno zasluženo dobila naredna dva seta sa 7:5, 6:3 i osvojila svoju drugu olimpijsku medalju. Do prve je stigla pre osam godina u Sidneju, kada je izgubila finalni meč.

vera-zvonarjeva.jpg

Bronzanu medalju osvojila je Vera Zvonarjova nakon pobede nad Kineskinjom Li Na od 2:0, po setovima 6:0, 7:5. Zvonarjova je tako svoj debi na Igrama začinila osvajanjem medalje, a u Peking je stigla nakon odustajanja Marije Šarapove zbog povrede ramena.

serena-venus-slavlje.jpg

Zlatnu medalju u dublu na igrama u Pekingu osvojile su Amerikanke Serena i Venus Vilijems pošto su u finalnom meču savladale Anabel Medinu Gariges i Virhiniju Ruano Paskal iz Španije sa 6:2, 6:0. Serena i Venus Vilijems osvojile su tako drugo olimpijsko zlato u dublu u  karijeri. Njih dve su bile najbolje i na Igrama u Sidneju 2000. godine.

tenis-dubl-kineskinje.jpg

Bronzanu medalju u dublu osvojile su Kineske teniserke Ži Jan i Ženg Đi, pošto su u meču za treće mesto savladale Ukrajinke Alonu i Katarinu Bondarenko sa 2:0, po setovima 6:2, 6:2.

To je druga medalja u tenisu za Kinu u istoriji Igara, pošto je i pre četiri godine u Atini ženski dubl ove zemlje osvojio treće mesto. Kineskinjama je meč za bronzanu medalju bio treći koji su odigrale u poslednjih 36 sati.

1
komentari broj komentara 1 | cwpošalji komentar
(ponedeljak, 18. avg 2008, 19:52)
Miro Markovic [neregistrovani]
opošalji odgovor

Ziveli Sloveni

Upucujem iskrene cestitke velikim Ruskim teniserkama. Zasluzile ste, jer ste najbolje. To niko ne moze da vam opovrgne, osim zlobnika. Radujem se kad Ruski sportisti pobedjuju isto kao i kad Srbi vode. To je isti narod: cestit i posten. Rusi, ne binite se dok vas sveet mrzi. Tek kad pocne da vas voli, onda se zabrinite. Slava vam bila za vjek i vjekova!

1
1